Освіта, що стала товаром

30 січня, 13:47
Освіта, що стала товаром
Фото: Facebook

Українці мусять формувати власний креативний клас, який збудує свою нову державу. Від кожного по можливостях, кожному за потребою!..

Сьогодні одним з найбільших шахрайств з яким стикається молодь та їхні батьки — те, що освіта є гідним капіталовкладенням в їх майбутнє. Адже диплом дарує надію на доходи та кар'єру.

Але  місця з високим доходом обмежені — тому більшості доведеться братися за роботу, яка не потребують жодної кваліфікації. І тоді приходить розуміння, що пора розпрощатися з ілюзією, що диплом забезпечує високооплачувану роботу.

І це прикро... Бо раніше вважалося, що освіта звільняє від невігластва та допомагає розвивати власні здібності, закладені самою природою, а тепер система освіти є тим, що не має жодних історичних прецедентів.

Вона є всього-на-всього бізнес-індустрєю. І її суть полягає у відтворюванні такого продукту як «диплом», який дедалі менше всього цінується в реальному секторі праці.

Реальні освітні чи трудові навики були принесені в жертву отримання диплому та збагачення  їх надавачам. Через це народився новий, наймасштабніший на сьогоднішній день клас — прекаріат, який виник із поєднання двох слів: «precarious» (нестабільний, нестійкий) і «пролетаріат».

Прекаріат або працює на себе, перебиваючись періодичними контрактами або на тимчасовій роботі, без перспектив кар'єрного зростання. Тому для нього характерно:

  • відсутність стабільного заробітку;
  • відсутність соціальних гарантій;
  •  відсутність зв'язку з роботодавцем;
  •  відсутність соціальних зв'язків із колегами (самоідентифікації);
  •  вимушений характер роботи, який не відповідає рівню вищої освіти.

За своєю суттю прекаріат є нижчим соціальним класом, ніж пролетаріат минулих століть. Власне, освіта це не тільки диплом — це багатогранний розвиток особистості, і саме це є капіталовкладенням; звісно ж, якщо ми говоримо про освіту, а не про формальне придбання диплому. 

Важливо пригадати, як у середині минулого століття Китайці таке вже витворяли під час «культурної революції»: хунвейбіни чморили професорсько-викладацький склад, декого довели до самогубства. У нас же зараз професорсько-викладацький склад витворяє подібне зі студентами.

Автор : Сергій Чаплигін
вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Один із найстаріших вітчизняних автомобільних заводів знову запустив цехи. З конвеєрів тепер масово виїжджатимуть шкільні автобуси.
27 березня, 14:55
Політика
Розвиток інновацій, підтримка передових досліджень, комфортні умови для викладачів і студентів. Столиця Галичини готова бути осердям знань.
18 березня, 19:22
Світ
Дорослі та підлітки все гірше рахують й читають, — і це небезпечна тенденція. Причиною стали ґаджети: забагато відео, замало тексту.
18 березня, 07:17
Позиція
Майбутні генії й інтелектуали виховуватимуться у нашому місті. Полтава поверне собі гідне пошани звання «духовної столиці» України.
13 лютого, 12:37
Економіка
Фахівці давно дійшли висновку: без структурних і системних змін у сільському господарстві Україна приречена бути колонією. Як не РФ, то ЄС.
19 січня, 14:03
Полтава
Метою проєкту — підвищення рівня адаптивності та доступності послуг постраждалому від війни населенню. Перш за все, учасників бойових дій.
13.10.2024, 17:30