12 міжнародних правозахисних організацій звинуватили владу Франції в пособництві ФСБ

СВІТ
16 квітня, 16:58
Французький ібліс
Французький ібліс
Фото: Лігабізнесінформ

З листопада 2020 року по квітень 2021 французькі посібники Путіна депортували в Росію щонайменше вісьмох вихідців з Чечні.

12 міжнародних правозахисних організацій, в т.ч. Human Rights Watch, Amnesty International, Міжнародна федерація прав людини та ін. виступили зі спеціальною заявою, в якому звинуватили владу Франції у фактичному потуранні банді ФСБ і кривавому режиму в Чечні у зв'язку з депортацією до Росії Магомеда Гадаєва.

У заяві особливо підкреслюється, що депортація уродженця Чечні владою Франції сталася з грубим порушенням власних законів, попри однозначне рішення суду Франції, яке заборонило депортувати Гадаєва через загрозу його життю в Росії.

В опублікованій на офіційному сайті Human Rights Watch заяві, зокрема, вказується, що Магомед Гадаєв – ключовий свідок у резонансній справі про тортури в правоохоронних органах Чечні, шукав притулку за кордоном. І через два дні після неправомірної депортації 9 квітня з Франції в Росію був викрадений, вивезений до Чечні і утримується там співробітниками так званих силових структур.

Влада Франції служить Путіну з усіх сил.

12 російських і міжнародних правозахисних організацій заявляють, що в результаті дій французької і російської влади, вчинених з порушенням міжнародних норм про права людини, Гадаєв піддається високому ризику катувань.

"Влада Франції обурливим чином вислала Гадаєва всупереч рішенню Національного суду з питань біженців. Своїми діями високопосадовці створили для Гадаєва прямий ризик тортур і неналежного ставлення та серйозну загрозу його життя, що є грубим порушенням міжнародних зобов'язань французької держави. Йдеться про заборону на екстрадицію будь-яких осіб за будь-яких обставин в країну, де до них можуть бути застосовані катування і відбутися інші грубі порушення прав людини. Ця заборона відповідає нормам міжнародного права і міститься в цілому ряді ратифікованих Францією міжнародних договорів" – інформують представники правозахисних організацій.

Далі в заяві викладається історія передачі Гадаєва банді кадировців вже на території Росії. 
Правозахисники вказують, що в цей час уродженець Чечні знаходиться в руках маріонеткового режиму в Чечні і його життю загрожує небезпека.

"Є вагомі підстави вважати, що Гадаєв відмовився від послуг свого довіреного адвоката під тиском. Йому як і раніше загрожує високий ризик тортур та іншого неналежного ставлення, а його життя знаходиться в небезпеці" – наголошують правозахисники.

Двоє з  депортованих чеченців  – Ільяс Садулаєв (депортований 12 березня) і Лезі Арцуєв (депортований 5 квітня) після прибуття в Росію пропали безвісти.

У заяві підкреслюється, що влада Франції всупереч власним законам, депортує з країни уродженців Чечні під різними приводами.

«Ми також з глибоким занепокоєнням відзначаємо дедалі частіші випадки депортації чеченців, які шукають притулку у Франції, після торішнього звірячого вбивства вчителя Самюеля Паті в передмісті Парижа 18-річним чеченським біженцем Абдуллахом Анзоровим. За даними французької неурядової організації Comité Tchétchénie, діяльність якої спрямована на припинення порушень прав людини в Чечні, з листопада 2020 року по квітень 2021 французькі можновладці депортували в Росію щонайменше вісьмох вихідців з Чечні, включаючи Гадаєва”, – підкреслюють правозахисники.

Відомо, що двоє з вище наведеного списку депортованих, – Ільяс Садулаєв (депортований 12 березня) і Лезі Арцуєв (депортований 5 квітня) після прибуття в Росію пропали безвісти.

Відділ моніторингу Останнього Бастіону.

Читайте також:
Йому інкримінують участь у війні в Сирії на боці Ісламської держави.
30 квітня, 20:23
«Для чого перед стратою засудженому дають покурити і спиртне?»
29 квітня, 15:54
Свіжа, хоча і куца, порція телефонних розмов Віктора Медведчука знов стала доступна широкому загалу українців.
29 квітня, 11:36
Кремль змушений світити свою агентуру, щоб врятувати обличчя.
25 квітня, 15:12
Увесь цей маразм триває з весни-літа 2014 року, “коли замість зачистки проросійського елементу силовики зайнялися банальним дерибаном.
16 квітня, 17:38