20 амбулаторій Полтавщини приймають пацієнтів, хворих на туберкульоз

ПОЛТАВА
15.12.2021, 11:37
20 амбулаторій Полтавщини приймають пацієнтів, хворих на туберкульоз
Фото: НСЗУ

Жителі Полтавської області, які страждають туберкульозною хворобою, отримали можливість лікуватися у свого сімейного лікаря.

Відповідну інформацію аґенції "Останній Бастіон" надали у Національній службі здоров'я профільного міністерства.

За словами чиновників, тепер замість місяців стаціонару для потреб пацієнтів із туберкульозом підключається амбулаторне лікування.

«Голова мета – враховувати інтереси та потреби кожної людини, особливо хворої важкими захворюваннями. Сучасний підхід до лікування пацієнтів із туберкульозом передбачає пацієнторієнтованість. Віднині пацієнт, який не виділяє бактерії, має можливість перейти під нагляд свого сімейного лікаря. У результаті людина живе вдома звичайним життям і приймає свої препарати. На Полтавщині працює 20 медичних закладів первинної ланки, які уклали договори з НСЗУ на супровід та лікування пацієнтів із туберкульозом», – прокоментувала ситуацію директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Чиновниця додає, що пацієнти у всіх куточках області мають доступ до амбулаторної медичної допомоги при туберкульозі, за що відповідатиме днями запроваджена Програма медичних гарантій.

«ПМГ – це перелік та обсяг медичних послуг і ліків, які гарантує держава пацієнтові. Разом із фінансовими гарантіями пацієнт отримує чіткі правила, як отримати медичну послугу безоплатно. Саме ПМГ гарантує пацієнтам доступ до безоплатної, вчасної та якісної медичної допомоги– від екстреної допомоги та візиту до сімейного лікаря, до складних операцій або перебування в стаціонарі. Включно з необхідними для пацієнта ліками», – підсумували у пресслужбі НСЗУ.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на сьогодні для кожного хворого коронавірусом українця медична допомога у стаціонарі є безоплатною.

Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39