20 амбулаторій Полтавщини приймають пацієнтів, хворих на туберкульоз

ПОЛТАВА
15.12.2021, 11:37
20 амбулаторій Полтавщини приймають пацієнтів, хворих на туберкульоз
Фото: НСЗУ

Жителі Полтавської області, які страждають туберкульозною хворобою, отримали можливість лікуватися у свого сімейного лікаря.

Відповідну інформацію аґенції "Останній Бастіон" надали у Національній службі здоров'я профільного міністерства.

За словами чиновників, тепер замість місяців стаціонару для потреб пацієнтів із туберкульозом підключається амбулаторне лікування.

«Голова мета – враховувати інтереси та потреби кожної людини, особливо хворої важкими захворюваннями. Сучасний підхід до лікування пацієнтів із туберкульозом передбачає пацієнторієнтованість. Віднині пацієнт, який не виділяє бактерії, має можливість перейти під нагляд свого сімейного лікаря. У результаті людина живе вдома звичайним життям і приймає свої препарати. На Полтавщині працює 20 медичних закладів первинної ланки, які уклали договори з НСЗУ на супровід та лікування пацієнтів із туберкульозом», – прокоментувала ситуацію директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Чиновниця додає, що пацієнти у всіх куточках області мають доступ до амбулаторної медичної допомоги при туберкульозі, за що відповідатиме днями запроваджена Програма медичних гарантій.

«ПМГ – це перелік та обсяг медичних послуг і ліків, які гарантує держава пацієнтові. Разом із фінансовими гарантіями пацієнт отримує чіткі правила, як отримати медичну послугу безоплатно. Саме ПМГ гарантує пацієнтам доступ до безоплатної, вчасної та якісної медичної допомоги– від екстреної допомоги та візиту до сімейного лікаря, до складних операцій або перебування в стаціонарі. Включно з необхідними для пацієнта ліками», – підсумували у пресслужбі НСЗУ.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на сьогодні для кожного хворого коронавірусом українця медична допомога у стаціонарі є безоплатною.

Читайте також:
Світ
Завдяки досягненням у медицині, лікуванні, ранній діагностиці та меншій кількості курців американцям вдалося частково побороти рак.
13 січня, 18:26
Життя
Синтетичні молекули, які приклеюють клітини одна до одної, можуть підсилити регенеративну медицину.
14.12.2022, 23:25
Полтава
518 мешканців Полтавської області цьогоріч обстежилися у лікаря первинної ланки державної медичної системи.
12.11.2021, 08:12
Виміри
"Останній Бастіон" анонсує велику перевірку лікарень Полтави, що почнеться з 8 листопада 2021 року!
05.11.2021, 17:28
Політика
Майже 100 тис. онкохворих українців не отримали безкоштовного лікування
28.09.2021, 11:58
Новини
Індійський медичний препарат "CoviShield" може бути так само небезпечний як і російський "Спутник V".
26.02.2021, 11:16