2017 рік побив рекорд: за субсидіями звернулося 8 млн українських сімей

ПОЛТАВА
15.01.2018, 08:46
2017 рік побив рекорд: за субсидіями звернулося 8 млн українських сімей

Всі рекорди, незважаючи на запевнення Президента і уряду про поліпшення добробуту українців, побив 2017 р. – за 11 місяців за субсидіями звернулося 8 млн сімей, а виплати склали 55,4 млрд грн по комуналці і 1,9 млрд – по зрідженому газу і пічному паливу. Легко підрахувати, що за рік доведеться виплатити мінімум 62 млрд грн, але є ще і борг бюджету за попередні роки, що перевищує 23 млрд.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Сергієнко, кандидат фізико-математичних наук, юрист, директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста». За його даними, заборгованість населення за ЖКП за 2016 р. зросла втричі – з 8,8 млрд до 29 млрд грн і трималася на цьому рівні весь 2017-й. У листопаді борг населення побив усі попередні рекорди і склав 30,6 млрд грн, а рівень оплати опустився до 89%.

«У підсумку підприємства ЖКГ та облгази недоотримали через борги населення і невиплат з держбюджету колосальну суму – 53,6 млрд грн, тому ставити питання про якість комунальних послуг просто некоректно, – зазначає експерт. – Зрозуміло, що комунальники, як будь-які нормальні господарники в такій ситуації, починають всіма правдами і неправдами «економити» – недогревати теплоносій, не подавати гарячу воду влітку (коли її собівартість втричі вище тарифу), недокачувати холодну на верхні поверхи, бодяжити природний газ повітрям на ГРС і застосовувати ще чимало інших хитрощів, про які ми навіть не здогадуємося».

Читайте також:
Гребінківський міський голова Віталій Колісніченко привітав дітей загиблих на Сході України воїнів.
вчора, 11:13
У старостинських округах Великобагачанської об'єднаної територіальної громади проведено перевірку водних джерел.
01 червня, 13:46
Мешканці села Шедієве навели лад із місцевим джерелом і очистили від сміття прилеглу до нього територію.
01 червня, 09:09
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
30 травня, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51