2021-го року температура світового океану була найвищою в історії

СВІТ
11 січня, 20:40
2021-го року температура світового океану була найвищою в історії

Це вже шостий рік поспіль, коли попередній рекорд був побитий

Як зазначає "Останній Бастіон", про це повідомляє видання The Guardian із посиланням на доповідь 23 дослідників із 14 інститутів по всьому світу.

«Тепловміст океану невпинно зростає, і це є основним показником зміни клімату, спричиненого людиною», - повідомив кліматолог із Національного центру атмосферних досліджень у Колорадо (США) Кевін Тренберт.

Дослідники з’ясували, що за останній рік верхні дві тисячі метрів океану поглинули на 14 зеттаджоулів більше, ніж у 2020 році, що в 145 разів перевищує світове виробництво електроенергії у 2020 році.

Зазначається, що більш теплі води океану сприяють посиленню у світі штормів, ураганів і екстремальних опадів, що, в свою чергу, збільшує ризики серйозних повеней.

Розігріта вода океанів розширюється і «з’їдає» величезні льодовикові щити Гренландії та Антарктики, які в сукупності втрачають близько 1 трлн тонн льоду на рік. При цьому обидва ці процеси сприяють підвищенню рівня морів.

Океани також поглинають близько третини вуглекислого газу, що спричиняє його закислення.

Водночас оскільки світ теплішає від спалювання викопних копалин, вирубки лісів та інших видів діяльності людей, океани взяли на себе основний тягар додаткового тепла. Зокрема, понад 90% тепла, виробленого за останні 50 років, поглинули океани, що тимчасово допомагало врятувати людство та інші наземні види від температур, які вже були б катастрофічними.

Читайте також:
Війна
Через бомбардування окупантами Азовсталі є загроза повного вимирання біоресурсу Азовського моря.
18 травня, 21:05
Світ
Найбільша річка Європи та "національне надбання" РФ у жахливому стані: замість осетрів у водоймі нині плавають купи небезпечного сміття.
18 лютого, 06:59
Світ
Цей кратер горить уже 50 років
09 січня, 13:52
Світ
Завдяки водневим сміттєвозам відходи вивозитимуться практично безшумно
07 січня, 17:57
Світ
На будинки припадає 70% викидів парникових газів у місті.
31.12.2021, 10:49