280 000 за держномер

ПОЛТАВА
03.10.2014, 11:26
280 000 за держномер

1 жовтня в службовому кабінеті при отриманні хабара взяли інспектора київського МРЕВ № 13. Операцію проводили співробітники СБУ спільно із службою внутрішньої безпеки МВС. Інспектора затримали, і сьогодні він свідчить слідству.

Слід зазначити, що затриманий інспектор працював в МРЕВ з 2007 року. Хабар він отримав двома траншами. Спочатку сто тисяч гривен поклали на рахунок у банку. Банк, вочевидь, був перевірений - гроші узяли без всяких платіжних документів. Залишок - 180.000 гривень - принесли в робочий кабінет, де інспектора і взяли «на гарячому».

"ТЕМА" зв'язалася з начальником Департаменту ДАІ МВС Анатолієм Сиренком. Він підтвердив цей факт і заявив, що у разі, якщо підозри підтвердяться, роботу втратить не лише інспектор-хабарник. "Каратимемо і керівників, відповідно до наказу №90", - заявив Анатолій Сиренко.

Наказ МВС №90 був підписаний в 2011 році тодішнім міністром Анатолієм Могильовим і стосується роботи з кадрами. В ньому був закріплений принцип особистої відповідальності керівника, який просував Могильов з приходом до МВС. Згідно з наказом, при виявлених порушеннях з боку співробітника органів внутрішніх справ, персональну відповідальність повинен нести не лише співробітник-порушник, але і його керівник.

В зв'язку з цим слід зауважити, що у випадку з інспектором-хабарником МРЕВ № 13 перед керівником Департаменту ДАІ МВС Сиренком постає непросте завдання. Річ у тому, що йдеться не про простий МРЕВ. Фактично, це унікальне МРЭВ з особливим статусом і положенням. Воно безпосередньо замкнене на керівника Департаменту ДАІ. Чи виходить з цього, що Сиренко повинен карати самого себе - ось в чому питання.

Унікальність же МРЕВ- 13 полягає в тому, що до нього споконвіку зверталися багаті атволохи з усієї України, щоб прикупити собі блатний номерний знак. МРЕВ було - і лишається понині - монополістом з видачі "особливих" держномерів. Раніше це були номери серії ВР, КМ, зараз - просто "блатне" поєднання цифр. Наприклад "0007". Саме з таким знаком і погорів інспектор. Ще 2007 року для боротьби з нелегальною торгівлею номерними знаками в МВС був введений прейскурант на такі номери. Залежно від кількості нулів або дев'яток, ціна за отримання номера складає від шести до двадцяти тисяч гривен. Але це - офіційно, із сплатою на рахунок МРЕВ. Правда, ринкова вартість такого номера сьогодні на порядок вища, що і показала сума хабара: 280 000 гривен!

Хто наживається на цьому бізнесі: чи тільки рядові інспектори МРЕВ або до цього доклали руку їх керівники – ми не можемо стверджувати напевно - немає доказів. Але той факт, що як і за часів Кучми за "крутими" номерними знаками продовжують їздити з усієї України в столицю, наводить на підозри.

Начальник Департаменту ДАІ Анатолій Сиренко заявив, що буквально завтра, коли йому стануть відомі усі обставини того, що сталося, ДДАІ МВС опублікує на сайті свою реакцію на подію, і неодмінно послідує кадрове реагування. Але судячи з його коментаря, підозри керівництва доки падають на рядового інспектора. За словами Сиренка, той начебто викупив у когось "блатний" номер, який МРЕВ вже не видають, і спробував продати його клієнтові.

Залишається тільки дивуватися: як міністр Аваков збирається проводити оголошену реформу МВС, якщо навіть з таким елементарним питанням, як видача номерів держреєстрації у нас до цього дня не наведений лад? Можливо, слід не ловити хабарників, а ламати систему, яка дозволяє брати хабарі?

Відділ моніторингу Останнього Бастіону


Читайте також:
Автоматично арештовувати грошові кошти на рахунках українців можуть 7 банків
13 квітня, 13:15
Тижня не минуло з моменту вандалізму у Малій Перещепині Новосанжарської громади, як кремлівські пропагандисти вже назвали винних.
10 квітня, 14:34
Депутати Полтавської облради сьогодні не проголосували за передачу трьох аптек «Полтавафарм» у власність громади Кременчука.
09 квітня, 17:05
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про захист боржників від неправомірних дій колекторів.
09 квітня, 15:50
Сьогодні депутати Полтавської обласної ради проголосували за передачу Будинку дворянського зібрання і Кадетського корпусу на баланс області.
09 квітня, 14:15
Полтавські поліцейські встановили, що прапори з пам’ятника Слави в центрі Полтави зняли працівники «Декоративних культур».
09 квітня, 12:35