40 тисяч від держави на народження дитини: звучить голосно, в реальності ж – копійки, яких не вистачить навіть на підгузники

ПОЛТАВА
11.05.2018, 12:55
40 тисяч від держави на народження дитини: звучить голосно, в реальності ж – копійки, яких не вистачить навіть на підгузники

Одна знайома бабуся якось обмовилася: та вони (жінки) тепер народжують, адже їм платять аж по 40 тисяч гривень! Зрозуміло, що для старенької із пенсією у 1500-1700 гривень сума захмарна. Але реалії, які далі розповіла молода мама, швиденько повернули бабусю на землю.

Гарантовані державою 40 тисяч гривень на народження дитини, хто не знає, не виплачують усі одразу. Перша виплата (близько 10 тисяч гривень) нараховується відразу, а решта суми рівномірно розподіляється на 3 роки - щомісяця по 860 гривень. От і рахуйте, як жити молодій сім’ї. Навіть ті перші 10 тисяч - нині копійки. Адже одним махом потрібно купити усе: дитяча коляска від 4-5 тисяч гривень (і це українського виробника, а імпортні уже ідуть від 8-9 тисяч і до поки у вас вистачить коштів), ліжечко – найдешевше півтори тисячі, а то 3-5-7 тисяч, а далі – пелюшки, костюми , комбінезони, підгузники, і що найстрашніше для будь-котрої мами – ліки. І це лише в перший місяць життя малюка. А що таке 860 гривень у місяць надалі?

Вперше виплати на дітей збільшили вдвічі до 25 тисяч гривень у 2011 році (для прикладу візьмемо лише на першу дитину, бо на другу і третю сума збільшувалася). Курс долара тоді був у районі 8 гривень. Тож не важко підрахувати, що на дитину в середньому виплачували трохи більше 3 тисяч доларів. У 2014 році у парламенті вирішили вже не залежно від кількості дітей на кожну давати по 41 тисячі. Курс долара тоді дещо зріс - до 12-13 гривень, але в перерахунку сума все ж сягала за 3 тисячі доларів. Відтоді дитячі виплати в українському еквіваленті не змінилися, а от американська валюта злетіла до 27-28 гривень. Тож тепер мамочки ледь отримують півтори тисячі доларів. І це на три роки!!! От і живіть як хочете, виховуйте здорове покоління! Забезпечуйте дітей повноцінним харчуванням із вітамінами. Адже імунітет дитини закладається і в утробі матері, і в перші роки життя.

Цікаво чи хоча б один депутат, зміг би сам на таку суму прожити? І я не говорю про три роки? Мабуть, і місяця не протягнув би. Адже про свої заробітні плати вони не забувають. Пригадайте, коли у 2015 році депутати позбулися премій і надбавок, то навіть на трохи більшу ніж середньостатистичну зарплату по Україні вони змогли просидіти не більше півроку – і знову повернули собі всі привілеї. А ти молода мамочко – кріпись, адже тобі потрібно «поставити на ноги» дитину. І як показують реалії життя – самотужки.

Олеся Вакуліна

Читайте також:
Малеча села Терентіївка дочекалася сучасного ігрового майданчика, який обладнали на лісовій галявині.
10:22
Полтавські пожежники та працівники лісового господарства вчилися разом оперативно локалізовувати й ліквідовувати займання в екосистемах.
вчора, 13:44
З наступного тижня у кременчуцькому мікрорайоні Молодіжний розпочнуться планові роботи з реконструкції теплових мереж.
вчора, 08:46
Територія для відпочинку мешканців села Горбанівка стане зеленою зоною, яка буде підпорядкована громаді.
12 серпня, 10:26
Правоохоронці провели рейд у мисливських угіддях Миргородського району, де триває сезон полювання на пернату дичину.
12 серпня, 08:58
Невдовзі територію природної окраси та найвищої точки Полтавської області спільно патрулюватимуть місцеві чиновники, поліція та лісники.
11 серпня, 08:48