5 звичок, що руйнують ваше життя

28 червня, 16:51
5 звичок, що руйнують ваше життя
Фото: Google

Звичка виникає після багаторазового повторення однієї й тієї ж дії – коли ця дія перестає вимагати вольових і пізнавальних зусиль.

Медіаагенція "Останній Бастіон" викладає топ-5 типових, на перший погляд, звичок, які поступово руйнують наше життя, люб'язно складені спільнотою "Психологічна підтримка".

1. Звичка відкладати все потім.

Погодьтеся, багатьом властиво постійно відкладати щось дуже важливе або щось досить складне у виконанні – на завтра. У результаті може вийти так, що людина виявить, що далеко не все задумане їй вдалося втілити в життя.

Людині, якій властиво відкладати все на завтра, варто задуматися над тим, що одного разу вона може виявити – життя проходить повз. Це важко усвідомлювати, але це важливо для того, щоб щось змінити; адже час – це найцінніше, що в нас є.

2. Постійні скарги та пошук винних.

Є люди, котрі постійно всім незадоволені і, що важливо, – звинувачують у своїх проблемах усіх довкола, але тільки не себе. Погодьтеся, людині набагато простіше звинуватити у своїх бідах друзів та знайомих, батьків, державу і таким чином скинути із себе всю відповідальність за те, що з нею відбувається.

Ні до чого хорошого ця позиція не призведе, а спілкування з такими людьми нічого, крім почуття відторгнення і бажання швидше від цієї людини позбутися і кудись піти, не викликає. Безумовно, брати на себе відповідальність за своє життя досить складно, але саме так роблять дорослі свідомі люди.

3. Дехто схильний приховувати свої справжні почуття.

Таким людям варто розуміти: «Ви ніколи не будете почуті, якщо весь час триматимете рота на замку». Наші почуття – це наше відображення, і не говорити про них означає не бути собою.

Якщо ви будете мовчати, то не залишите жодного шансу іншим людям вас почути і зрозуміти. Чому? Ну, бо читати думки вміють тільки герої фантастичних фільмів і книг.

4. Звичка терпіти до останнього.

Якщо ми довго стримуємо свої почуття, то маємо бути готові до того, що все-таки рано чи пізно вони виплеснуться. Наслідки цього можуть бути дуже руйнівними, тому набагато екологічніше не доводити себе до точки кипіння.

До цієї звички можна віднести і накопичення емоцій. Наприклад, є люди, які досить довго ігнорують фізичний біль і звертаються до лікаря тільки тоді, коли цей біль стає нестерпним.

Від лікаря в такому разі можна почути фразу «А де ж ви раніше були?». На що, як правило, такі люди відповідають, що чекали, коли біль сам стихне, хвороба зникне тощо.

5. Звичка обманювати.

Багатьом властиво трохи прикрашати дійсність, щоб сформувати в оточення найкращі враження про себе. Однак варто розуміти, що рано чи пізно правда, як то кажуть, "спливе".

І це може суттєво погіршити стосунки з людиною, якій ви "замилювали очі". До того ж момент викриття може поставити вас у незручне становище, що також може суттєво позначитися і на вашій самооцінці.

Автор – Юлія Ворман, фаховий психолог-практик

Читайте також:
Виміри
Деградація суспільства, крокуючого уже практикою розбитих вікон, стала візитівкою Полтави
09 серпня, 13:05
Життя
Ви працюєте в Міністерстві закордонних справ України, а не на ринку
07 серпня, 13:45
Економіка
Профспілка залізничників і транспортних будівельників України звернулася до Президента України – ветуйте законопроєкт № 5371!
23 липня, 14:45
Політика
Влада хоче приховати очевидні власні помилки, прорахунки та масштабні корупційні схеми
21 липня, 14:35
Опінії
Поки в країні при владі є люди, які працюють на россію , війна не закінчиться нашою перемогою.
11 липня, 15:35