Природна зелень і яскраві барви підвищують моральний стан, – французькі науковці

18.06.2022, 19:01
Природна зелень і яскраві барви підвищують моральний стан, – французькі науковці
Фото: Pinterest

Чим більше яскравих, особливо теплих кольорів та зелені на вулицях наших міст, тим щасливішими й спокійнішими можуть бути мешканці.

Такі результати дослідження, проведеного співробітниками Університету Лілля й оприлюдненого у журналі "Frontiers in Virtual Reality", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За твердженням французьких науковців, під час кількаденного експерименту відстежено частоту моргання піддослідних, їхні вподобання щодо оточуючих барв, наявності кущів і дерев у щільній міській забудові.

«Ми використали засоби віртуальної реальності, щоби перевірити, як наші добровольці реагують на варіації мінімалістичного міського ландшафту з бетону, скла і металу. 36 учасників ходили лабораторією з вдягнутою гарнітурою й трекерами для очей. Було налаштовано специфічний вигляд навколишнього середовища з додаванням надмірної комбінації рослинності, а також яскраво-жовтих і рожевих кольорів», – коментує дослідження одна з ініціаторів Івонн Делевуа-Террелл.

Під час експерименту встановлено, що учасники йшли повільніше, а їхній пульс збільшувався, коли бачили зелену рослинність і яскраві кольори на тлі бетонних чи цегляних споруд; вони також тримали голови вище, дивлячися вперед і навколо, а не до землі, як зазвичай.

«Наші висновки переконливі: деякі невеликі зміни у міському середовищі підвищують моральний стан мешканців, особливо у житлових кварталах і навіть, якщо люди відчувають це через віртуальну реальність. Ми вважаємо, що варіації поведінки, отримані за посередництва часткового досвіду у світі віртуальної реальності, можуть передбачити зміни, які будуть отримані вже за природних умов і обставин», – зазначила Івонн Делевуа-Террелл.

Насамкінець французькі науковці з Університету Лілля додають, сучасні люди переважно недооцінюють складний ефект, який може збагатити звичні місця рослинністю та яскравими барвами природи.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що арабські країни впевнено відбирають пальму першості в європейців і американців у будівництві технологічної оази на планеті.

Читайте також:
Життя
Незвичайний зразок крові медики взяли у вагітної жінки у 1972 році.
04 січня, 12:18
Життя
Учені виявили новий спосіб відстежувати космічне сміття, використовуючи дані сейсмічних станцій.
04 січня, 11:41
Книги
Багатші країни поринають у безграмотність прямо зараз. І не тільки через масові міграційні рухи на планеті, але й стагнацію рівня IQ.
12.12.2024, 21:42
Мистецтво
Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.
06.11.2024, 21:46
Життя
Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.
27.10.2024, 18:49
Історія
Раби — основне джерело багатства колоніальних компаній Атлантики. Цей грошовий колообіг увійшов до історії під назвою «трикутна торгівля».
06.10.2024, 18:49