71% фінів готові захищати сусідів по НАТО у разі нападу РФ

СВІТ
01.08.2023, 20:51
71% фінів готові захищати сусідів по НАТО у разі нападу РФ

Високий рівень ентузіазму до обороноздатності виявлено лише серед громадян Естонії, Великої Британії, Польщі, Данії та найбільше у Норвеґії.

Такі результати опитування суспільної думки всередині країн-учасниць Північноатлантичного альянсу, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Багаторівневе соціологічне дослідження зафіксувало тріщини в єдності Альянсу: у кількох державах-членах бажання боротися за інших відверто слабке, як от у німців, чехів, угорців та болгарів.

Окрім того, більшість громадян переважної більшості країн НАТО не хочуть збільшувати військові витрати, навіть попри те, що заявленою метою військово-політичного блоку є їхнє істотне збільшення.

Назагал 64% опитаних респондентів від Таллінна й Анкари до Ванкувера та Сан-Дієґо вважають, що їхня держава повинна захищати іншу учасницю Альянсу у разі, якщо така зазнала зовнішнього воєнного нападу.

Показово, але норвежці виявили б найбільший ентузіазм щодо участі у відбитті агресії, скажімо Росії, за інших – на рівні 80%, натомість найменший – північномакедонці (32%), які нещодавно поповнили лаву НАТО.

Не менше ніж у восьми країнах-членах блоку менше половини громадян підтримали участь у війні від імені союзника, а це важливе питання, оскільки прийняття рішень у НАТО базується на консенсусі.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що Захід в особі США, ФРН та ще кількох країн підганяють Україну із наступом, але при цьому незадоволені результатами.

71% фінів готові захищати сусідів по НАТО у разі нападу РФ_1
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Вперше країни-учасниці блоку отримують фінансову підтримку у рамках проєкту із загальних військових закупівель. Краще пізно, ніж ніколи.
17 листопада, 14:03
Війна
Це прохання ґрунтується на бажанні Польщі використовувати свої засоби ППО також над українським повітряним простором.
30 жовтня, 17:25
Світ
У Брюсселі й Страсбурзі занепокоєні зростанням російського впливу на об'єднану Європу. Тому постало питання створення своєї розвідки.
27 жовтня, 14:03
Світ
Європа з Америкою мусять нарешті зруйнувати стіну обмежень, яку звели навколо України. Якщо Київ програє Москві, постраждає весь континент.
08 жовтня, 12:35
Світ
Хто такий Марк Рютте і яка його позиція щодо України.
01 жовтня, 10:00
Політика
Поточна політика уряду США будується на ілюзіях про розклади сил у світі, де РФ досі є наддержавою. Насправді ж, — усе давно не так.
19 вересня, 19:24