90% безпекової допомоги, яку США надали Україні, витрачено на користь американців

ПОЛІТИКА
21.12.2023, 18:35
90% безпекової допомоги, яку США надали Україні, витрачено на користь американців

США готові продовжувати допомагати Україні «міцно стояти на своїх ногах у військовому, економічному і демократичному сенсі»

Більша частина безпекової допомоги, яку Сполучені Штати надали Україні, витрачається на користь американського бізнесу та зміцнення оборонно-промислової бази держави.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час підсумкової пресконференції, повідомляє Голос Америки.

«90% допомоги у сфері безпеки, яку ми надали Україні, було витрачено тут, у Сполучених Штатах, на користь американського бізнесу, місцевих громад, зміцнення оборонно-промислової бази нашої країни» — зазначив Блінкен.

За його словами, якщо Конгрес все ж таки ухвалить додаткову допомогу Україні, то виграють від цього «наші співгромадяни, наші підприємства, наші працівники, наші союзники та партнери, а також люди в усьому світі, які сподіваються, що Сполучені Штати будуть лідером».

Він додав, що якщо голосування про допомогу«зазнає невдачі», то виграють Москва, Тегеран, Пекін.

«Я згоден з путіним лише в одному пункті — американська підтримка справді має вирішальне значення для того, щоб хоробрі солдати й громадяни України могли продовжувати боротьбу, щоб зробити все, аби війна Росії залишилась стратегічною невдачею» — наголосив держсекретар США.

Він зауважив, що США готові продовжувати допомагати Україні «міцно стояти на своїх ногах у військовому, економічному і демократичному сенсі».

Водночас Блінкен застеріг політиків всередині США.

«путін робить ставку на те, що наші розбіжності не дозволять нам допомогти Україні. Та ми довели раніше, що він помиляється. І ми знову доведемо, що він неправий» — додав він.

Читайте також:
Війна
Зеленський, де українські надра, де порти, де інфраструктура? А вигаданий борг у кількасот мільярдів?
02.12.2025, 17:05
Війна
Наразі Франція вже поставила Україні три Mirage 2000 із шести обіцяних. Цьогоріч у липні один із них зазнав авіатрощі на Волині.
24.10.2025, 19:37
Війна
Канада скасувала план передачі Україні відремонтованої бронетехніки, та розірвала попередній контракт з замовником.
22.10.2025, 11:21
Війна
Підтримка України з боку Заходу помітно скоротилася, і Європа поки не здатна компенсувати дефіцит, особливо в ключових видах озброєнь.
19.10.2025, 10:38
Війна
Це було зроблено на випадок, якщо американський президент Дональд Трамп віддасть наказ це зробити.
15.10.2025, 19:00