Created with Sketch.

Адиґи планують зробити Краснодар столицею своєї держави

10.03.2023, 19:53

Представники корінних народів Північного Кавказу, об'єднаних у черкеський союз, розмірковують над майбутнім після розвалу РФ.

Зокрема, адиґи пропонують зробити адміністративний центр Кубані – місто Краснодар – столицею власної самостійної держави, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Наш кореспондент зв'язався з національним рухом адиґів аби з'ясувати, яким чином та хто буде повертати мегаполіс, нині заселений росіянами, українцями, вірменами, азербайджанцями та козаками.

«Очевидно, що ніхто з нас немає поганих намірів, але методи нашої боротьби з окупаційним кремлівським режимом тримаємо у таємниці зі зрозумілих причин. Що ж на рахунок теперішнього населення Краснодару, то ніхто нікого не буде виселяти силоміць. Ми просто повернемо Краснодару до складу своєї незалежної держави та надамо статус столиці», – прокоментував ситуацію представник адиґейського національного руху Рустам Балкарі.

Також чоловік наголосив на тому, що навіть після заселення Кубані українцями та геноцидної Кавказької війни у тому ж Краснодарі до 1940-х років зберігалися цілком адиґські (черкеські – прим. ред.) назви вулиць, які потім комунізували за наказом Кремля.

«Коли теперішня Росія розпадеться, а це відбудеться дуже скоро, то Краснодар повинен назад перейти до Адиґеї. Оскільки свого часу шовіністи з Комуністичної партії Лєніна-Сталіна відібрали Краснодар у Республіки Адиґеї й передали до складу новоутвореної Кубанської області, а згодом – зробили центром однойменного краю.

Варто просто нагадати, що столицею Адиґеї був саме Краснодар. Але свавільні більшовики навмисно перенесли у непримітний і відрізаний від цивілізації Майкоп. Тому слід виправити цю історичну несправедливість», – додав Рустам Балкарі.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що поневолені ресурсною федерацією московією корінні етноси Північного Кавказу мають останній шанс на здобуття власного суверенітету.

Читайте також
Народ кумиків забажав вийти зі складу окупованого росією Дагестану
Світ
Вірменія зближується з Кіпром, побоюючись появи Великого Турану
Світ
Сакартвело як експериментальна політична лабораторія Кремля
Опінії
Захід бере під броньоване крило Вірменію
Світ
Хибний шлях Сакартвело, яким могли піти й ми
Політика
80 роковини з дня депортації чеченців та інгушів сталінським режимом
Історія