Агент 095 Баканов. Таємниці голови СБУ – розслідування

ПОЛІТИКА
16 травня, 16:03
Дім в якому живе Іван Баканов
Дім в якому живе Іван Баканов
Фото: prm.ua

Іван Баканов, чинний голова Служби безпеки України, є одним з найнепублічніших політиків з «обойми» Володимира Зеленського.

Іван Баканов, чинний голова Служби безпеки України, є одним з найнепублічніших політиків з «обойми» Володимира Зеленського і свідомо уникає зайвої публічності чи участі гучних політичних справах.

Попри це до діяльності голови СБУ є багато запитань – від участі не властивій спецслужбі діяльності – боротьбі з ухилянням від податків на митниці, до відмови бачити ознаки злочинної діяльності у відвертих колаборантських діях лідера «ОПЗЖ» Віктора Медведчука.

Детально про життя та діяльність Івана Баканова розповідається у програмі Watchdogs.Розслідування на телеканалі «Прямий».

«Втім є те й, що уникнуло будь-якої уваги ЗМІ – від користування найближчими родичами Баканова забороненими в Україні російськими соцмережами до незадекларованого розкішного маєтку у селі Ходосівка під Києвом», – інформують журналісти.

Так, тесть Івана Баканова – Євген Лазаренко веде свою сторінку в офіційно забороненій в Україні мережі «Одноклассники». Напевне «Штірліц ніколи не був такий близький до провалу», адже в «Однокассниках» Лазаренка-старшого насправді є на що подивитися та до деталей роздивитися як живе родина головного СБУшника країни – іронізують журналісти».

Більшість фотографій – великої родини та маєтку, в якому всі вони дружно живуть. Євген Лазаренко – у минулому військовий, знову ж таки судячи з його «Одноклассников» навчався у військовому виші в Росії, служив під Іркутськом і тепер дуже сумує за товаришами.

До 9 травня на його фото-аватарці, на якій він до речі із зятем Бакановим та Юзіком із Кварталу, майоріли привітання та георгіївські стрічки.

Але найцікавіше – це фото родини Баканова біля красивого заміського будинку. Тут сам Баканов, його дружина, діти, тесть і теща та сестра дружини з чоловіком. Навіть родинні песики.

«Цей шикарний маєток з цілим парком в майже гектар, двома штучними озерами та кількома будинками в закритому котеджному містечку Рудики в Конча-Заспі ми в усій красі роздивилися зі світлин тестя Баканова, а згодом знайшли його і в реальному житті», – йдеться в розслідуванні.

Як виявилося, це.. власність Олександра Беляєва, свояка Баканова.
Родини Бєляєвих-Баканових поєднують не лише родинні зв'язки. Рідні сестри Світлана (дружина Беляєва) та Оксана (дружина Баканова) – були директорами та бухгалтерами в низці фірм. Вони були переплетені між собою зв'язками та працювали в енергобізнесі. Переважно справами займалися Бєляєв та Баканов. Дві ТОВки, оформлені на жінок – «Енерготек» та «Екоінвест» у 2011 році фігурували в кримінальній справі СБУ щодо розтрати держмайна.

Окрім Євгена Лазаренка «Однокласники» полюбляють і його дочки. Дружина Баканова – Оксана Лазаренко та її сестра Світлана Бєляєва до сьогодні не видалили звідти свої сторінки. І хоча свіжих фото тут немає, але активність присутня.
Так само як і світлини зсередини й біля іншого будинку, який неодноразово виставляв напоказ в соцмережі їхній батько. Цю територію можна побачити й в Instagram сина Баканова – Артура Лазаренка.

Також журналісти виявили, що за реєстрами, в Івана Баканова є квартира в Кривому розі, і ще одна – у Києві, на Печерську. У Києві Бакановим належать одразу дві квартири, – судячи з номерів, вони розташовані одна над одною. Перша належить самому Івану Баканову, друга – його дружині Оксані Лазаренко.

За даними Watchdogs.Розслідування, маєток Івана Баканова розташовано у селі Ходосівка під Києвом.

Формально, за реєстром майнових прав, Івану Баканову належить тільки маленький клаптик – чотири сотки, ще дев’ять – на його дружині, за них вони й мають платити податки. А в реальності, тут і власне озеро, і невеличкий парк, і двоповерховий котедж – приблизно пів гектара. Ринкова вартість такого маєтку може складати від 7 до 8 мільйонів гривень.

Журналісти приїхали до будинку у Ходосівці який фігурує соціальних мережах родичів Баканова, – і в «Однокласниках» тестя, Євгенія Лазаренка, і в інстаграмі сина Артура.

Іван Баканов нажив цей будинок ще до того, як став головою СБУ, – свій маленький клаптик землі він оформив ще 2013 року.

«У січні 2014 року на місці озера ми бачимо ще незайманий ліс. Через два місяці у березні – лісу вже нема, натомість екскаватор якраз викопує озеро. Кінець зими – початок весни 2014 року. Революція гідності, Майдан, сотні жертв, втеча Януковича. Згодом розпочинається російська агресія – анексія Криму, на початку квітня бойовики Гіркіна захоплюють Слов’янськ. Увесь це час Іван Баканов копав собі озеро. Важко уявити людину більш далеку від питань державної безпеки, але саме він очолив СБУ за Зеленського», – про все це розповідається у програмі Watchdogs.Розслідування.

Що важливо – юридично цього будинку взагалі не існує. Він не належить, ані Івану Баканову, ані будь-кому з його родичів. Взагалі нікому – формально, ніякого будинку тут немає. Втім біля воріт можна побачити припаркований джип, під самим будинком – «Фольксваген Пассат» дружини голови СБУ.

Свій запит журналісти відправили до СБУ цього тижня, коли прийде відповідь, обіцяють опублікувати її на редакційній сторінці в Фейсбуці.

«Якщо відповідь буде звісно. «Із соціальних мереж родини Баканова ми точно знаємо, що вони цим будинком користуються. А чому оформили лише нещасні чотири сотки?», – ставлять собі питання розслідувачі.

Читайте також:
Молоде покоління українців вже потребує докорінних змін, тож наявна ситуація застою провокує черговий Майдан.
06 серпня, 10:37
Руками підлеглого Євгена Бови прости Господи депутатка обласної ради Ірина Степаненко провела сесію Новоселівської ОТГ у закритому режимі.
14 липня, 18:20
Тимчасово виконуючим обов'язки керівника призначений Віталій Сажієнко.
17 червня, 16:32
Монобільшість у Верховній Раді тріщить по швах.
13 квітня, 07:12
6 квітня поліція склала 192 адмінпротоколи за порушення карантинних заходів.
07 квітня, 07:45
Провал тестування на COVID-19 в Україні годі пояснити браком ресурсів.
06 квітня, 11:29