Агенти ФСБ нанесли отруту на внутрішню частину трусів Олексія Навального – розслідування

СВІТ
21.12.2020, 16:01
Перше фото після отруєння
Перше фото після отруєння
Фото: РБК-Україна

Стали відомі деталі замаху на російського опозиціонера.

Видання The Insider і Олексій Навальний опублікували розшифровку розмови з одним з отруйників опозиціонера з ФСБ – Костянтином Кудрявцевим.

Навальний подзвонив йому під виглядом помічника секретаря Радбезу Миколи Патрушева і попросив його прояснити, що «пішло не так» з отруєнням в Томську.

Офіцер ФСБ розповів співрозмовнику, що життя опозиціонера врятували дії пілотів і атропін, введений бригадою швидкої допомоги, і уточнив, що отруту нанесли на труси Навального.

У розмові Кудрявцев назвав операцію «добре спланованою» і пояснив невдачу збігом обставин.

Він упевнений, що Навальний не вижив би, якби пілот не здійснив екстрену посадку в Омську, а лікарі швидкої допомоги не ввели б йому протиотруту.

Чекіст-отруювач також згадав інших учасників операції: свого начальника Станіслава Макшакова (вченого-токсиколога, фахівця з «Новачка»), Івана Осипова і Олексія Александрова.  

Кудрявцев уточнив, що отруту нанесли на внутрішню частину гульфика трусів опозиціонера. Після його госпіталізації в Омську «місцеві хлопці» з транспортної поліції віддали співробітникам ФСБ коробку з речами Навального, які потім обробили, щоб видалити сліди отрути.

Агенти ФСБ нанесли отруту на внутрішню частину трусів Олексія Навального – розслідування_1

Працівники ФСБ – отруювачі опозиційного політика

У розмові Кудрявцев зазначає, що одяг для очищення йому видав «Михайло», який очолює місцеве управління ФСБ по боротьбі з тероризмом. Навальний подзвонив і йому. Михайло відмовився говорити по відкритій лінії, але підтвердив, що передавав одяг Кудрявцеву і працював разом з місцевими співробітниками транспортної поліції.

Агенти ФСБ нанесли отруту на внутрішню частину трусів Олексія Навального – розслідування_2

Журналістам вдалося ідентифікувати його як Михайла Валерійовича Євдокімова, він зображений на знаменитій фотографії, де люди в штатському сидять в лікарні, куди привезли Навального (він стоїть біля стіни). Разом з ним на фото і начальник управління МВС по Омській області В'ячеслав Крюков (без маски).

Стало відомо, що для дзвінка Олексій Навальний використовував програму, яка міняє номер телефону. У Кудрявцева його номер визначився як робочий телефон Артема Троянова, що займає в НДІ-2 ФСБ адміністративну посаду.

Раніше The Insider, Bellingcat і CNN опублікували спільне розслідування, в якому назвали імена 8 співробітників ФСБ, причетних до отруєння Олексія Навального.

Журналісти з'ясували, що ця група протягом трьох років їздила за Навальний по всій країні, в тому числі в Томськ, де сталося отруєння. Після госпіталізації опозиціонера вони знову повернулися до Томська, а потім вирушили в Бійськ, де знаходиться Інститут проблем хіміко-енергетичних технологій, що надає послуги ФСБ. Журналісти припустили, що в цей час вони намагалися приховати сліди отруєння.

Своє чергою Володимир Путін на пресконференції підтвердив, що за Навальний стежать співробітники ФСБ, але звинуватив у фабрикації розслідування американські спецслужби.
 

Читайте також:
Головний борець із корупцією та організованою злочинністю з лав СБУ підполковник Василь Малюк видав протизаконне розпорядження.
вчора, 12:15
Голова Служби безпеки України подав "гаранту" указ на звільнення свого першого заступника Руслана Баранецького.
18 січня, 13:34
Працівники держбезпеки розповіли про чергового «стрілочника».
13 січня, 15:37
Журналісти Останнього Бастіону ще місяць тому писали про ймовірну причетність спецслужб Білорусі до вбивства Шеремета.
04 січня, 18:59
17-річного мешканця міста Тамбов заарештували співробітники Федеральної служби безпеки РФ за звинуваченням у підготовці теракту.
25.12.2020, 13:45