Агентів рф продовжують призначати на ключові позиції

ПОЛІТИКА
23.02.2023, 08:24
Агентів рф продовжують призначати на ключові позиції

Ексочільника представництва ВАТ «Газпром» в Україні Олексія Тютюнника призначено директором РГК, яка управляє 20 облгазами

У той час, як заголовки ЗМІ рясніють повідомленнями про затриманих СБУ російських агентів та колаборантів, у Києві проводять дуже неоднозначні призначення на топпосади у стратегічних підприємствах країни.

Розглянемо, для прикладу, зміну керівництва в «Регіональній газовій компанії» (РГК) олігарха Фірташа, яка донедавна керувала 20 облгазами та здійснювала розподіл 70% газу країною.

Минулої п’ятниці посаду голови РГК начебто «безпричинно» залишив Олег Ніконоров, який очолював компанію з жовтня 2017 року. На його місце призначили маловідомого навіть у професійних колах Олексія Тютюнника.

Повідомлення про звільнення Ніконоров написав у Фейсбук у суботу ввечері, 18 лютого, а повідомлення про призначення Тютюнника з’явилося на сторінці РГК увечері неділі, 19 лютого.

Поспішне призначення дивним чином збіглося з розпорядженням Кабміну про чергову передачу частини заарештованих активів облгазів групи РГК в управління «Чорноморнафтогазу» (а за фактом «Нафтогазу»).

Заарештовані АРМА акції облгазів вже майже рік передаються в управління «Нафтогазу», але поки що вдалося інтегрувати в структуру «Нафтогазу» лише «Дніпрогаз» та «Харківгаз», та й то шляхом контроверсійних кадрових рішень.

Нагадаємо, у травні 2022 року за клопотанням Державного бюро розслідувань суд передав до управління АРМА заарештовані приватні корпоративні права у 26 обласних та міських операторах ГРМ.

Після цього Кабінет міністрів передав в управління підприємству «Чорноморнафтогаз» (Група Нафтогаз) заарештовані активи операторів газорозподільних систем.

Розпорядженням № 154 від 17 лютого 2023 року КМУ погодив пропозицію АРМА про передачу в управління «Чорноморнафтогазу» ще деяких арештованих активів, але не оприлюднив їх перелік.

Агентів рф продовжують призначати на ключові позиції_1

Що ж до інформації про призначення Олексія Тютюнника на топпозицію в РГК, то зі скупого пресрелізу компанії випливає, що він є «досвідченим менеджером», який 15 років працює в енергетичній галузі.

Агентів рф продовжують призначати на ключові позиції_3

Однак ані на сайті компанії, ані в інших джерелах не можна знайти інформацію про освіту та трудову діяльність цього топменеджера. Мабуть, її так важко знайти, тому що деякі факти з його біографії є компрометуючими.

Як нам вдалося встановити у колег на ринку газу, на початку своєї трудової кар’єри Олексій Тютюнник набирався «енергетичного» досвіду у «Житомиргазі», потім у «Дніпропетровськгазі».

До речі, там він впровадив у життя невелику корупційну схему – як через облгаз реалізовувати газові котли, вироблені компанією «Сінвест Груп», що належить йому ж.

По-справжньому удача посміхнулася Олексію Тютюннику лише після здобуття другої вищої освіти в Російському державному університеті нафти та газу імені І. М. Губкіна. Подальший розвиток його кар’єри дозволяє припустити, що під час навчання Тютюнника було завербовано ФСБ.

Бо після отримання другого диплома він дивним чином влаштувався працювати відразу у російський «Газпром».

Як видно зі щоквартальних звітів ВАТ «Газпром», які публікуються на сайті російського «Центру розкриття корпоративної інформації», Олексій Тютюнник очолював Представництво ВАТ «Газпром» в Україні починаючи з 4 кварталу 2013 року до 4 кварталу 2014 року. Після чого на цій посаді його змінив Віталій Хом’яков.

Скріншот зі щоквартального звіту ВАТ «газпром» за 4 квартал 2013 р.
Скріншот зі щоквартального звіту ВАТ «Газпром» за 4 квартал 2013 р.
Скріншот зі щоквартального звіту ВАТ «газпром» за 2 квартал 2014 р.
Скріншот зі щоквартального звіту ВАТ «Газпром» за 2 квартал 2014 р.

Нагадаємо, що наприкінці лютого 2014 року росія здійснила військове вторгнення до Криму і вже у березні того року оголосила Крим своєю територією. Весь цей час Олексій Тютюнник продовжував працювати на компанію країни-агресора.

Пішовши з «Газпрому», Тютюнник у 2015 році був працевлаштований в «Регіональну газову компанію», яка контролювала, як ми писали, близько 70% розподілу газу по Україні.

У РГК він поступово дослужився до позиції операційного директора, в обов’язки якого входило «налагоджувати партнерські зв’язки з провідними європейськими та світовими виробниками газового обладнання та реалізовувати проекти будівництва заводів із виробництва критично важливого обладнання та приладів обліку газу».

Насправді ж Тютюнник їздив по закордонах, де «переймав досвід» і поважно надував щоки на міжнародних виставках, а в результаті купував для українських ГРМ найдешевші турецькі деталі за цінами американських.

Після початку повномасштабної війни з росією Олексій Тютюнник фактично став до керма облгазів РГК, оскільки офіційний керівник компанії Олег Ніконоров ще до початку вторгнення залишив Україну і більше сюди не повертався.

Як такий «досвідчений менеджер» із газпромівським та ФСБшним шлейфом примудрився очолити компанію, яка відповідає за доставку газу мільйонам українців?

Про це дуже хочеться запитати керівництво «Нафтогазу», яке з травня 2022 року намагається налагодити управління цими активами, а також Кабміну. Куди дивляться БЕБ та СБУ?

Запитань дуже багато, а відповідь «не на часі» може дуже гучно відгукнутися всій країні, коли цей «час» таки настане.

Джерело

Автор : Антон Хоменко
Читайте також:
Політика
«Слуги урода» та ОПЗЖ відмовилися розглядати питання
23 липня, 15:01
Позиція
Навіщо ще лізти у відверто токсичну і ганебну колаборацію з партнером «Газпрому»?
23 липня, 10:25
Політика
Дружина соратника Єрмака позичила гроші у росіян для купівлі будинку у США
23 липня, 10:04
Позиція
Подаю заяви до НАБУ – щодо очевидного конфлікту інтересів родини Козицьких. І до СБУ – щодо перевірки ознак колабораціонізму
20 липня, 08:11
Політика
Суддя Печерського суду Юшков скасував арешт рахунків російського Vbet.
19 липня, 10:05
Політика
З партнерами «Газпрому» плідно співпрацює український бізнес в особі представників інкорпорованої у владу родини Козицьких
18 липня, 10:04