МЗС Тайваню попередив про підготовку КНР до агресії

ПОЛІТИКА
05.12.2023, 21:45
МЗС Тайваню попередив про підготовку КНР до агресії
Фото: Tagesspiegel

Попри публічні жонглювання Сі Цзіньпіна миролюбною риторикою, Пекін вишколює армію. У Тайбеї побоюються, що китайці спробують напасти.

Із такою заявою на шпальтах німецького видання Tagesspiegel виступив тайванський міністр закордонних справ Дзозеф Ву. Дипломат переконаний, комуністичний Китай навмисно відвертає увагу світу розмовами про економічну співпрацю.

Урядовець стверджує, що військова загроза для його острівної держави збільшилася за минуле десятиліття. А після повномасштабного російського вторгнення в Україну континентальний Китай і собі замислив «маленьку переможну війну».

«Виглядає так, що уряд КНР практикується й активно готується до можливої атаки на Тайвань. Однак до цього моменту, якщо напад усе ж таки відбудеться, ми не побачили жодних конкретних кроків до цього. Звісно, військові навчання у Китаї проводять, але ми переконані, що вони мають на меті виключно пропагандистську мету.

Китайська армія продовжує керуватися теоріями давніх військових філософів, які за сучасних технологій приречені на поразку. Для них головний принцип — знищити ворога, не вдаючись до сили. Саме на це зараз націлена політика Комуністичної партії Китаю за межами Азії», — пояснив ситуацію Дзозеф Ву.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» додає, що Москва спровокувала тектонічні зрушення у геополітиці для відновлення імперського статусу. Але її пекінський господар має власні плани.

Читайте також:
Світ
Прозахідний блок може опинитися сам на сам із китайською загрозою. Найгірше становище в острівної держави зі столицею у Тайбеї.
29 травня, 19:15
Світ
Задля набуття власної національної ідентичності та віддалення від Піднебесної, де панує диктатура, острівна країна обрала шлях декитаїзації.
28 квітня, 07:00
Світ
Острівна країна висхідного сонця знову мілітаризується. Головними точками потенційної ескалації є 3 західні сусіди: РФ, КНДР і КНР.
11 квітня, 06:02
Світ
Китай все частіше вдається до провокацій щодо країн, які вважає своїми конкурентами. Військове керівництво США обурене.
28.10.2023, 17:21
Світ
За мовчазної згоди московського Кремля Пекін планомірно опановує Примор'я з подальшим приєднанням за прикладом Гонконґу.
18.05.2023, 17:09
Політика
Диктаторський режим із центром у Пекіні майже рік наживається на крові українців, сприяючи російській геноцидній війні на Сході Європи.
12.02.2023, 21:36