Альянс НАТО ухвалив стратегічну концепцію, в якій росія названа головною загрозою

СВІТ
30 червня, 11:37
Альянс НАТО ухвалив стратегічну концепцію, в якій росія названа головною загрозою

Лідери країн НАТО прийняли нову стратегічну концепцію, згідно з якою росія становить загрозу безпеці в євроатлантичному регіоні

Московія – це найбільша і пряма загроза НАТО, а політика Китаю кидає виклик інтересам, цінностям та безпеці Альянсу, сказано у новій доктрині безпеки НАТО на наступні 10 років.

Текст документу опубліковано на сайті НАТО.

В Альянсі зазначили, що московія намагається встановити свій вплив та прямий контроль над іншими країнами, зокрема Україною.

Кремль робить це шляхом військової агресії, примусу, підривної діяльності та анексії територій. Також московія використовує різні засоби проти НАТО та міжнародних партнерів.

Цікаво, що в тексті концепції використано слово «підривна діяльність» замість «терористичної», хоча буквально в режимі онлайн московія провела демонстративний теракт із масовим вбивством мирних жителів у ТЦ міста Кременчук і демонстративно натякнула, що може розбомбити і саміт НАТО.

У документі також йдеться про те, що найвищою гарантією безпеки союзників по НАТО є стратегічні ядерні сили Альянсу. Проте в блоці вважають, що обставини, за яких Альянсу, ймовірно, доведеться вдатися до застосування ядерної зброї, є вкрай малоймовірними.

Також у НАТО наголосили, що війна московії проти України серйозно змінила безпекове середовище в регіоні.

«російська федерація є найбільшою і прямою загрозою безпеці союзників та миру та стабільності в євроатлантичному регіоні. Вона прагне створення сфер впливу та прямого контролю шляхом примусу, підривної діяльності, агресії та анексії», — йдеться у тексті прийнятої стратегічної концепції.

Зазначається, що московія широко використовує проти членів та партнерів НАТО як звичайні, так і гібридні засоби нападу. московія підриває міжнародні відносини, що ґрунтуються на правилах та порядку, використовуючи силу для досягнення політичних цілей в інших регіонах світу.

«російська федерація вдосконалює свої ядерні сили та розширює свої нові та руйнівні системи подвійного призначення, використовуючи при цьому ядерні сигнали.

Мета росії полягає в дестабілізації країн на схід та південь від нас. росія кидає виклик безпеці та інтересам Альянсу, займаючись військовою інтеграцією білорусі, нарощуючи сили в Балтійському, Чорному та Середземному морях, заважаючи вільній навігації через Північну Атлантику», зазначено у концепції НАТО.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
путін готує ядерний вибух на Запорізькій АЕС
12 серпня, 16:30
Війна
росія роками готувалася до війни з Україною і обходила західні санкції
08 серпня, 15:59
Війна
Акти тероризму росіян на ЗАЕС мають на меті відімкнути її від енергосистеми України
07 серпня, 11:05
Опінії
Війна – одвіку прокляті часи когнітивного дисонансу
06 серпня, 16:35
Війна
Жозеп Боррель закликав надати доступ на ЗАЕС представникам Міжнародного агентства з атомної енергії
06 серпня, 15:38
Війна
Ланцюжок поставок обладнання та запасних частин на АЕС був перерваний
03 серпня, 13:29