Америка обіцяє не дозволити путіну перемогти Україну

Опінії
28.10.2023, 15:03
Америка обіцяє не дозволити путіну перемогти Україну
Фото: The Boston Globe

Який результат російсько-української війни буде вважатися прийнятним для США? Наразі відповіді немає ні у Києві, ні навіть у Вашинґтоні.

Історик, публіцист, кандидат історичних наук.

Новий спікер Палати представників Конґресу США, представник Республіканської партії Майк Джонсон заявив про необхідність розділити спільний пакет військової допомоги Ізраїлю і Україні. Крім цього, він вимагає від адміністрації Джозефа Байдена роз'яснень.

А саме – чого вони прагнуть добитися в Україні, як їм допоможуть суми, які вони запрошують, і наскільки ефективно були витрачені попередні транші в $105 мільярдів. Звісно, Байдену і Ко є про що звітувати.

Левова частка грошей, які виділялися Україні, насправді лишались у США та вкладались в американській ВПК. Напевне, це одна з причин зростання ВВП США в цьому році.

Проте все це зібёє темпи американської допомоги Україні, після вичерпання вже виділених сум. Вони спікера обирали 3 тижні, тому не маю ілюзій, що в один день погодять багатомільярдну допомогу для нас.

Та підтримка, яку виділяють зараз — це раніше виділені гроші, які ще не до кінця засвоєні. На початок жовтня «на нашому рахунку» залишалося $5,4 мільярда.

Проте як бачимо з відкритих даних, отримуємо ми не дуже й багато. Наприклад, 26 жовтня повідомили про новий транш допомоги від США — перелік різного військового спорядження та амуніції на $150 мільйонів.

Проте враховуючи високі ціни на все це (зокрема, один залп з 6 ракет з Хаймарса коштує $900 тисяч; один 155-мм снаряд рік тому коштував $3500, зараз ціна доходить до $8500 за штуку і так далі), то розуміємо, що не так вже й багато ми всього отримали. Особливо, згадавши про темпи витрачання боєприпасів на фронті.

Найшвидше пов'язано це з нестачею в США значних запасів амуніції, в умовах необхідності підтримки Америкою Ізраїлю, Тайваню та виконанням оплачених контрактів на постачання зброї. Власне, дійсно було б непогано почути, що саме адміністрація Байдена планує досягти в Україні та який результат нашої війни нею буде вважатися прийнятним для США.

Читайте також:
Опінії
Соратник та однодумець Тараса Шевченка мав стратегічне бачення, яким довго нехтували як сучасники, так і нащадки. Настав час це змінити!
19 лютого, 13:28
Опінії
Жодна угода, укладена з Москвою, завжди порушувалася самою Москвою. А Україна просто може і не витримати ні «Мінська-3», ані «Стамбула-2».
18 лютого, 13:00
Війна
Падіння міжнародного авторитету США сталося не за президентства Джозефа Байдена, а значно раніше. Цей процес розпочав ще Барак Обама.
15 лютого, 12:33
Війна
Палата представників Конгресу США відхилила законопроєкт республіканців, який передбачав надання Ізраїлю 17,6 мільярда доларів.
07 лютого, 10:05
Світ
Кремлівський окупаційно-терористичний режим певен: тільки йому дозволено спустошувати закордонні арсенали. Вочевидь, це не так.
04 лютого, 09:37
Світ
Указ підписано у відповідь на насильство з боку сіоністських поселенців проти палестинського цивільного населення.
02 лютого, 09:22