Американці вивчають потенціал захопленої у Лівії пересувної російської радіоелектронної системи

СВІТ
28.12.2020, 10:37
Американці вивчають потенціал захопленої у Лівії пересувної російської радіоелектронної системи
Фото: Twitter

Спеціалісти США у галузі радіоелектронного озброєння взялися проводити інженерно-технічний аналіз відомої російської військової розробки.

Таку інформацію оприлюднило видання "Washington Examiner", посилаючись на свої власні джерела у Пентагоні.

Однак, про яку саме систему, захоплену під час літніх боїв цього року у Лівії, йдеться – "Красуху-4" чи ППО С-350 – до тепер точно не відомо.

Попри це зазначається, що наявність однієї з вказаних установок на озброєнні "Національної армії" під командуванням прокремлівського генерала Халіфи Хафтара може зіграти суттєву роль на театрі бойових дій.

«За нашою інформацією, "Красуха-4" і ППО С-350, які передали бійці ПВК "Вагнер", мали продемонструвати перевагу опозиційних сил генерала Хафтара у небі. Головний удар був спрямований проти можливої інтервенції військ НАТО. Але поява високоточних турецьких безпілотників на боці урядової армії Лівії завадила цьому. Чиновники США офіційно не коментують особливості цієї історії, проте за лаштунками вже святкують значну перемогу», – йдеться у матеріалі видання "Washington Examiner".

Американські журналісти припускають, що захоплена в Лівії російська система радіоелектронної боротьби відображає фактичний рівень стратегічного військового планування Кремля щодо довгострокового протистояння з НАТО.

Путін хоче використати успіхи сил Хафтара для створення російських систем постійної протиповітряної оборони вздовж усього Середземноморського узбережжя Лівії, щоби потім інтегрувати їх з іншими – у Сирії та Вірменії, в окупованому Криму і, таким чином, відверто погрожуючи південному й східному флангу Північноатлантичного Альянсу.

Для протидії цій стратегії ВПС США, Великої Британії та Франції вже активно тренуються, спільно проводячи тактичні завдання по знешкодженню вказаних пересуваних радіоелектронних установок.  

«Наші інженери та пілоти, після потрапляння до їхніх рук сучасних російських технологій, зможуть перевірити, як найкраще перемогти або уникнути пасток Кремля безпосередньо на полі бою. Крім того, це однозначно підірве подальші плани Путіна щодо Лівії», – підсумували журналісти видання "Washington Examiner".

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", у Лівії розбився гелікоптер із терористами кремлівського ПВК "Вагнер".

Читайте також:
Політика
Парламент східноафриканської республіки з центром у Кампалі ухвалив закон про посилення відповідальності для антиваксерів.
24 лютого, 08:33
Світ
Африканські країни посилюють боротьбу з ЛҐБТ-ідеологією.
16.12.2021, 11:34
Світ
Людей врятували хатні кішки, яких зацікавила несподівана "гірлянда"
16.12.2021, 10:41
Світ
Натомість в Україні, де у державного керма збіговисько клоунів і фотографів із лав Зе-команди, котрі теж зважають на народний гнів...
21.10.2021, 13:21
Світ
За останні 8 місяців на території Ніґерії зі шкіл було насильно викрадено понад 1000 учнів, як хлопчиків, так і дівчат.
14.09.2021, 08:01
Світ
Росіяни продовжують сіяти смерть на теренах чорного континенту, цього разу допомагаючи бойовикам уґруповання "Ісламська держава".
27.08.2021, 11:15