Американський атомний підводний човен розмістили у Південній Кореї

СВІТ
19.07.2023, 07:27
Американський атомний підводний човен розмістили у Південній Кореї

Це сталося після випробування ракети, призначеної для удару по США

Сполучені Штати розмістили ядерний підводний човен (здатний нести балістичні ракети) поблизу Південної Кореї вперше за чотири десятиліття - після другого випробування потужної міжконтинентальної балістичної ракети, призначеної для удару по материковій частині США, здійсненого минулого тижня.

Про це повідомляє "Голос Америки".

Періодичні візити американських підводних човнів до Південної Кореї погоджені домовленостями між президентами двох країн у квітні цього року у відповідь на розширення ядерної загрози з боку Північної Кореї. У Сеулі проти розміщення човна тривав мітинг перед президентським офісом.

Сторони також домовилися створити спільну ядерну консультативну групу та розширити військові навчання.

Підводний човен USS Kentucky прибув до південнокорейського порту Пусан 18 липня, повідомляє Міністерство оборони Південної Кореї. Зазначається, що це перший візит американського атомного підводного човна до регіону з 1980-х років. У 1991 році Сполучені Штати вивели всю свою ядерну зброю з Корейського півострова.

Міністр оборони Лі Чон Суп назвав візит підводного човна демонстрацією рішучості США у виконанні своїх зобов’язань щодо “розширеного стримування” та зобов’язання США використовувати весь свій військовий потенціал, включаючи ядерну зброю, для захисту своїх союзників.

Ядерні амбіції Північної Кореї назвав через 5 найбільш викликів для нацбезпеки США генерал ВПС США Чарльз Браун, кандидат на посаду голови Об’єднаного комітету начальників штабів США (замість генерала Марка Міллі, який йде у відставку вже цієї осені).

На запусках небезпечних балістичних ракет з боку Північної Кореї та подальшому розвитку її власної ядерної програми наголошував і державний секретар США Ентоні Блінкен після засідання глав МЗС “Групи семи” в Японії.

Торік Північна Корея провела близько 100 ракетних випробувань, а минулого тижня здійснила друге випробування потужної міжконтинентальної балістичної ракети, призначеної для удару по материковій частині США.

Після спостереження за цим запуском лідер Північної Кореї Кім Чен Ин пообіцяв і далі зміцнювати ядерний бойовий потенціал своєї країни.

“Будь-яка ядерна атака Північної Кореї проти Сполучених Штатів або їхніх союзників є неприйнятною та призведе до кінця цього режиму”, — йдеться у спільній заяві США та Південної Кореї, оприлюдненій після першої зустрічі Ядерної консультативної групи 18 липня.

Після зустрічі президента США Джо Байдена у Вашингтоні з президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем у квітні Північна Корея засудила їхню співпрацю заявивши, що це “крайня ворожість” до Північної Кореї. На знак протесту влада країни погрожувала подальшою ескалацією своєї доктрини використання ядерної зброї.

Південна Корея надасть Україні більше обладнання для розмінування та більше гуманітарної допомоги, заявили представники Сеула після візиту президента Юн Сук Йоля до Києва, повідомляв Голос Америки.

А у квітні президент Південної Кореї вперше припустив, що його країна може безпосередньо постачати зброю Україні на додаток до гуманітарної та економічної підтримки українців в умовах російського вторгнення.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Міністерство оборони США переглядає підходи до ядерного стримування
22 листопада, 11:36
Політика
Російська агресія вже спонукала зростання витрат на оборону в Європі.
19 листопада, 10:22
Політика
Слідом за Дональдом Трампом поговорити із кремлівським бункерним щуром зголосився голова уряду Німеччини. Олаф Шольц пнеться у миротворці.
12 листопада, 19:22
Війна
Польща витратить 750 млн доларів на збільшення виробництва боєприпасів — Reuters
05 листопада, 16:49
Світ
В Альянсі хочуть показати оборонні можливості НАТО в регіоні Північної Європи.
04 листопада, 17:34
Світ
Сі Цзіньпін опинився на роздоріжжі. Воювати з усім світом, навіть західною частиною, у Китаю бракує засобів і загально народного бажання.
22 жовтня, 14:51