АМКУ розслідує продаж Фірташем компанії у Криму росіянам

ЕКОНОМІКА
20 січня, 19:35
АМКУ розслідує продаж Фірташем компанії у Криму росіянам

Розслідується продажу ПАТ «Ukrainian chemical products» (раніше – «Кримський Титан») російській компанії «Русский титан».

Антимонопольний комітет України (АМКУ) за власною ініціативою розпочав дослідження за фактом продажу ПАТ «Ukrainian chemical products» (раніше – «Кримський Титан») російській компанії «Русский титан».

Про це повідомляє пресслужба АМКУ у соціальній мережі Facebook.

Зазначається, що Комітет буде встановлювати чи є продаж активів концентрацією, чи потребувала така концентрація дозволу АМКУ та чи є такі дії порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

У Антимонопольному комітеті повідомляють, що 30 грудня 2021 року на офіційному сайті Group DF та у низці вітчизняних засобів масової інформації було поширено новину про продаж всіх активів ПАТ «Ukrainian chemical products» (м. Київ) компанії «Русский титан» (м. Петрозаводськ).

АМКУ не отримував будь-яких заяв про придбання цих активів від російської компанії чи інших суб’єктів господарювання.

У разі встановлення фактів порушення законодавства про захист економічної конкуренції, на нового власника активів ПАТ «Ukrainian chemical products» буде накладено штраф у розмірі до 5% від доходу за рік, що передуватиме його накладенню.

В АМКУ нагадують, що потужності ПАТ «Ukrainian chemical products» розташовані у м. Армянськ (АР Крим). Підприємство виробляє титанову продукцію.

АМКУ розслідує продаж Фірташем компанії у Криму росіянам_1
АМКУ розслідує продаж Фірташем компанії у Криму росіянам_3
АМКУ розслідує продаж Фірташем компанії у Криму росіянам_5

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, кінцевим бенефіціарним власником товариства є Дмитро Фірташ.

У Group DF 30 грудня 2021 року повідомили, що в 2014 році перереєстрували компанію «Кримський титан» з окупованого Армянська на Київ, потім перейменували на Ukrainian Chemical Products.

Умови угоди передбачають, що все рухоме та нерухоме майно колишнього заводу "Кримський титан" переходить у власність покупця. У Group DF заявили, що угода закрита, відповідні зміни внесені органами державної реєстрації України до реєстрів

Починаючи з 2016 року, група Фірташа шукала можливість продати завод у Криму, тому що «через політичні обставини цей актив втратив свою економічну привабливість».

Компанія "Русский титан" (Петрозаводськ, Карелія) створена у липні 2021 року зі статутним капіталом 10 000 руб. Його засновниками виступили Сергій Романенко – 50%, Роман Степанов (є директором) – 30% та Сергій Максимов – 20%. Основним видом діяльності вказано видобуток та збагачення титаномагнієвої сировини.

АМКУ розслідує продаж Фірташем компанії у Криму росіянам_7
АМКУ розслідує продаж Фірташем компанії у Криму росіянам_9
АМКУ розслідує продаж Фірташем компанії у Криму росіянам_11
АМКУ розслідує продаж Фірташем компанії у Криму росіянам_13
АМКУ розслідує продаж Фірташем компанії у Криму росіянам_15

Читайте також:
Економіка
В цей час національний залізничний перевізник потребує мільярдних інвестицій в оновлення рухомого складу та інфраструктури
11 лютого, 16:25
Економіка
Загальна сума угоди може становити близько $50-55 млн.
04 лютого, 10:47
Економіка
Нафтогаз України" 18 січня уклав угоду з юридичною фірмою KWM Europe LLP про надання юридичних послуг на 6 млн євро
28 січня, 16:30
Економіка
Одним - мільярдні прибутки, іншим - бустерну дозу...
18 січня, 13:22
Політика
Канадський інвестор звинувачує олігарха у здирництві
13 січня, 17:05
Виміри
Американську економіку контролюють кілька найбагатших сімей, які вирішують, кому і для чого уряд має виділяти гроші під час пандемії.
31.12.2021, 09:51