Аналітики JPMorgan змоделювали 4 сценарії завершення війни рф проти України

Аналітики JPMorgan змоделювали 4 сценарії завершення війни рф проти України

Що це означає для українців?

Експерти найбільшого за розмірами активів банківського холдингу США JPMorgan Chase & Co. (JPMorgan) представили звіт з кількома варіантами завершення російсько-української війни. У прогнозах акцентується на важливості гарантій безпеки для України та можливих поступок з боку обох сторін.

У документі оцінки та прогнози щодо війни рф з Україною представлені в окремому розділі під назвою «російсько-український ендшпіль і майбутнє Європи».

У цьому аналізі наведено оцінки геополітичних аналітиків, підготовлені на замовлення американських інвестфондів та представників великого капіталу, зокрема для аналізу ризиків, пов’язаних із діяльністю банківського сектору.

У тексті подано чотири можливі варіанти завершення війни, на думку аналітиків JPMorgan: білоруський, грузинський, ізраїльський та південнокорейський сценарії.

Грузинський сценарій

Найімовірнішим з них американські експерти вважають сценарій, за якого активна фаза війни вже добігає кінця. У цьому варіанті передбачається, що ситуація залишатиметься нестабільною для України, зокрема через відсутність реальних гарантій безпеки з боку країн умовного Заходу.

Також зазначається, що в Україні через один або два цикли зміни влади може посилитися вплив Кремля, і країна може опинитися в орбіті впливу рф. Експерти порівнюють цей варіант із так званим «грузинським сценарієм» (50% ймовірності за оцінкою JPMorgan), що передбачає поступову втрату підтримки з боку країн-партнерів, стагнацію, згортання євроінтеграції та фактичне припинення руху до НАТО.

Південнокорейський сценарій

У цьому варіанті, за думкою експертів JPMorgan, ситуація в Україні стабілізується, проте членство країни в НАТО не передбачається. Аналітики оцінюють ймовірність такого розвитку подій у 15%. За цим сценарієм Україна зберігає контроль над приблизно 80% своєї території й отримує певну підтримку з боку США.

Білоруський сценарій

За найгіршим сценарієм, на думку аналітиків, Україні доведеться капітулювати через триваючу повномасштабну військову агресію з боку росії. Такий «варіант Білорусі» (ймовірність — 15%) також передбачає перетворення України на васальну територію рф.

Ізраїльський сценарій

Ймовірність цього варіанту аналітики оцінюють у 20%. Він передбачає стабільну підтримку України з боку Заходу та триваючі бойові дії з боку Сил оборони України.

Ключові моменти прогнозів від JPMorgan

У представленому аналізі наголошується, що результат переговорів між Україною та рф значною мірою залежатиме від готовності сторін до поступок і погодження умов потенційної мирної угоди.

Крім того, підкреслюється, що рівень гарантій безпеки впливатиме на обсяг поступок та ризик виникнення нової війни.

Автор : Валерій Гонтар
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Президент США прагне зробити війну проблемою Європи, але це не так просто.
вчора, 18:21
Позиція
Трамп відмовився від передвиборчих обіцянок сприяти завершенню війни.
вчора, 09:03
Війна
На кордоні з Фінляндією стало більше військової інфраструктури
19 травня, 11:22
Війна
Європейські чиновники не впевнені, чи посилюватиме Трамп тиск на росію.
19 травня, 09:31
Економіка
Усе більше податків платники віддають на привілейовані інклюзивні групи, а менше на правоохоронців, сміттярів. Суспільне напруження зростає.
14 травня, 20:32
Війна
Трамп хоче знайти способи завершення війни, тому що це в його програмі.
14 травня, 17:07