Андрій Коболєв — шкідник державного рівня

07.10.2020, 12:44
Андрій Коболєв — шкідник державного рівня
Фото: ZIK

Про таких, як голова НАК "Нафтогаз Україна" у сталінські часи казали: "ворог, що свідомо завдає шкоду народному господарству".

І не дарма! Адже обіймаючи високу державну посаду пан Коболєв зміг завдати шкоди українському бюджету на мільярди гривень.

Поки у пересічних громадян забирають чи не останні гроші через підвищення комунальних платежів, чиновники у відкриту розкрадають мільярди через різні корупційні схеми.

Як повідомили у виданні "Економічна Правда", ревізори Держаудитслужби нарахували недоліків і порушень у роботі "Нафтогазу" на понад 225 млрд грн, що призвело до прямих втрат компанії на суму понад 75 млрд грн.

«Згідно з процедурою обробки висновків, "Нафтогаз" мав час для вивчення документа і на надання зауважень до викладеної в акті ревізії фактів, що в підсумку і зробив. Частина з них була врахована, проте навіть з урахуванням цього, цифри, які незабаром будуть офіційно оприлюднені, буде важко пояснити суспільству», — йдеться в матеріалі.

У пресслужбі провідного підприємства паливно-енергетичного комплексу країни підтвердили, що отримали від Держаудитслужби відповідний акт ревізії та надали свої заперечення.

Виявилося, що підлеглі Коболєва не згодні з виявленим переліком кричущих порушень:

а) факт продажу газу за заниженими цінами;

б) безпідставна виплата премій членам правління "Нафтогазу";

в) заниження послуг за транспортування газу;

г) провал програми збільшення видобутку блакитного палива;

ґ) порушення у правилах закупівель;

д) приховане кредитування, і багато іншого.

Але всю суть документа ревізорів можна звести до чотирьох пунктів, які стосуються заниження розміру сплачених до державного бюджету дивідендів.

Перший — нарахування резерву сумнівних боргів при не затвердженому фінансовому плані (за 2018 рік і 9 місяців 2019 року) на 38,4 млрд грн (розмір виплачених дивідендів було занижено на 35,3 млрд грн).

Другий — виявлення Офісом великих платників податків Державної податкової служби порушень в "Укртрансгазі" на 37,3 млрд грн (у результаті "Нафтогаз" не доплатив 35,1 млрд грн дивідендів).

Третій — заниження доходів через не відображення в їх складі штрафів, пені та неустойки за рішенням судів (втрати держбюджету сягнули суми 2,9 млрд грн).

Четвертий — непідписання актів реалізації газу у 2016-2018 роках, наслідком чого стало заниження суми виплачених дивідендів за 2018 рік на 2,1 млрд грн.

Таким чином, за оцінками держаудиторів, загальна сума втрат вітчизняного бюджету від діяльності пана Коболєва у керівництві "Нафтогазу" перевищує 75 млрд грн.

Читайте також:
Голова правління "Нафтогазу" вирішив залагодити свій конфлікт із колишнім виконавчим директором державної енергетичної компанії.
17.12.2020, 12:15
52-річний етнічний росіянин Анатолій Олександрович Полосков став головою Закарпатської обласної державної адміністрації.
10.12.2020, 08:59
В Офісі Президента України пропонують штраф у 42,5 тисячі гривень за неподання декларації.
30.11.2020, 12:03
Кадровий голод на другому році Зе-влади дається взнаки, особливо під час війни, пандемії та економічної кризи.
28.11.2020, 17:04
На сьогодні чиновники не можуть займати свої посади по досягненню 65-річного віку.
03.11.2020, 12:47
Уряд України приховує стан справ із запасами плазми крові, необхідної для важкохворих громадян.
09.10.2020, 11:55