Андрій Шепти́цький, який нагадував Гіммлеру заповідь “не вбий”, а Сталіна закликав покаятися

ІСТОРІЯ
01.11.2021, 19:43
Андрій Шепти́цький, який нагадував Гіммлеру заповідь “не вбий”, а Сталіна закликав покаятися
Фото: ugcc.ua

В цей день, 1 листопада 1944 року, перестало битися серце святого, який належав до знатного руського роду Шептицьких.

1 листопада 1944 року помер Митрополит Андрей Шепти́цький (мирське ім'я Рома́н Марі́я Алекса́ндр Шепти́цький).

Про це нагадує Ukrainian People Magazine на сторінці у ФБ.

Український релігійний діяч, граф. Єпископ Української греко-католицької церкви; від 17 січня 1901 до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — голова Української греко-католицької церкви.

Належить до знатного руського роду Шептицьких. Доктор права.
За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит.

Зазнавав утисків більшовиків. Зокрема у 1939 році НКВДисти розстріляли його брата Лева і всю його сім'ю в родинному маєтку Шептицьких у Прилбичах.

Його серце перестало битися 1 листопада 1944 року, його наступником став Йосиф Сліпий.

Андрій Шепти́цький, який нагадував Гіммлеру заповідь “не вбий”, а Сталіна закликав покаятися_1

Напевно жоден з єпископів у цілій Європі не виступав так відкрито й беззастережно проти російського і німецького націонал-соціалізму.

Зокрема Андрей Шептицький звертався з протестом до Гіммлера проти нищення єврейського населення у Галичині, нагадуючи тому Божі Заповіді, писав листи до папи Пія ХІІ.

Переповідають, що Гітлер дізнавшись про листа Шептицького лютував, але потім прорік: Графа Шептицького за це слід було б розстріляти, але Митрополит Андрей може собі таке дозволити.

За згодою Шептицького значна кількість євреїв переховувалася у монастирях та митрополичій резиденції у Львові.

...При цьому, що цікаво, єврейські спеціальні інститути сьогодні не поспішають визнавати українського єпископа Праведником як це вже було зроблено стосовно інших осіб, які рятували єврейське населення.

А 21 листопада 1942 року Андрей Шептицький також опублікував послання “Не убий”, в якому містилися заклики до примирення політичних сил українського народу, засуджувалися політичні вбивства.

А в 1944 році, незадовго до власної смерті, Шептицький написав листа до одного з головних бенефіціарів 2 світової війни Йосифа Сталіна, в якому закликав вождя покаятися:

Всяка велич нашого світу вимагає опертя на ту силу, якою є Христос. Бажаючи Вам Христової ласки, не приховуємо, що для цього необхідно покаятися, але покаяння – це тільки перемога над собою і найбільший тріумф людини.

Різновид покаяння є й у більшовиків, які навчали, що слід визнати провину, коли її хтось зауважив.

Момент смирення перед величчю Христа допоможе Вам зрозуміти, що наші побажання в реальності дають людям життя і спасіння”.

11 січня 2019 року Папа Римський Франциск підписав декрет, яким усьому світові проголосив геройські чесноти митрополита Андрея Шептицького.

Відтепер вся Вселенська Церква називає його праведним.

Підтвердження геройськості чеснот – це один з етапів процесу, після якого для беатифікації потрібно підтвердження чуда, отриманого за заступництвом кандидата на прославу.

Наразі автору матеріалу відомо багато таких чуд за участю Шептицького, в тому числі й з власного життя теж.
 

Читайте також:
Історія
Сили повстанців разом із місцевими селянами становили неповних 5 тис. бійців — ворожі не менше 30 тисяч.
10:02
Історія
Якщо не можеш вплинути на обставини, зміни своє ставлення до них. Так говорив 16-й римський імператор і за сумісництвом славетний філософ.
вчора, 21:32
Історія
Науковці десятиліттями вивчають проблематику центральноамериканських людських культур. Але досі лишається таємницею їхнє походження.
23 квітня, 14:45
Історія
Стараннями «отців Церкви» християнство переповнено юдейськими мотивами. Хоча сам Ісус закликав своїх послідовників відкинути минуле.
22 квітня, 21:49
Історія
Село Рівне Дрогобицького району завжди дивувало подорожніх. Це чи не єдиний населений пункт із 100%-во ідеальною геометричною формою.
21 квітня, 08:09
Історія
20 квітня 1938 року вийшла постанова «Про обов’язкове вивчення російської мови в неросійських школах України»
20 квітня, 10:43