Анналена Бербок очолила Генеральну Асамблею ООН

Ексміністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок склала присягу президентки Генеральної Асамблеї ООН.
У червні її обрали на цю посаду, а 9 вересня посадовиця склала присягу. Бербок пообіцяла «сумлінно виконувати свої обов’язки… з усією відданістю, розсудливістю і сумлінням». Також вона зобов’язалася діяти в інтересах ООН, «не вимагаючи і не приймаючи ніяких вказівок щодо виконання своїх обов’язків від жодного уряду чи будь-якого іншого зовнішнього джерела».
Складання присяги відбулося на останньому засіданні 79-ї сесії Генасамблеї.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга привітав Анналену Бербок зі вступом на посаду.
«Анналена Бербок перебирає на себе обов’язки президента Генеральної Асамблеї, і я бажаю їй всього найкращого в її зусиллях у цей складний час. Україна сподівається на тісну співпрацю з нею та всіма державами-членами задля досягнення наших спільних цілей», – написав Сибіга.
Голова Генасамблеї обирається на один рік з-поміж країн-членів ООН, за винятком постійних членів Ради Безпеки ООН. Попереднім президентом був Філемон Янг з Камеруну.