Арахамія перетворився на лобіста Абрамовича

ПОЛІТИКА
20.06.2022, 13:25
Арахамія перетворився на лобіста Абрамовича

російський олігарх за величезні "хабарі" підкуповує "Иліти"

Навколо російського олігарха Романа Абрамовича спалахнув новий скандал. Ректор Тель-Авівського університету Аріель Порат зізнався, що написав листа американському послу в Ізраїлі на підтримку російського олігарха через те, що Абрамович "пожертвував 50 млн доларів". Фактично це можна вважати хабарем, хоча юридично є допомогою університету.

Такі ж листи підписала ціла низка відомих ізраїльтян. Глава фракції "Слуга народу", представник України на переговорах з рф Давид Арахамія у своєму лобізмі на підтримку російського олігарха пішов далі. Його лист із підтвердженням "порятунку Абрамовичем" 400 тис. українців юристи олігарха використовують у судах для скасування санкцій. І це в той час, як інші прихильники скасування санкцій проти Абрамовича вже зізналися, що фактично отримали хабар за це.

Як виник міжнародний корупційний скандал і чому головним його фігурантом може стати, зокрема, український політик.

Такса вже відома? Як Арахамія перетворився на лобіста Абрамовича

"Він (Абрамович. – Ред.) добре попрацював щодо гуманітарних коридорів з Маріуполя, Бердянська, Запоріжжя, але не зміг допомогти з коридорами з Бучі та Макарова, півночі Київської та Чернігівської областей. Якщо говорити про ситуацію з "Азотом" у Сіверськодонецьку, то зараз це тільки військова операція, немає місця для переговорів. Але як тільки з'явиться можливість, я обов'язково зателефоную Абрамовичу, щоб захистити українські інтереси", – заявив Давид Арахамія в інтерв'ю "Голосу Америки".

Абрамович страждає через санкції
Абрамович страждає через санкції

Заяв у американських ЗМІ Арахамії здалося замало. Він фактично перетворився на лобіста Абрамовича і, як стверджує The Times, написав юристам олігарха листи для судів. У листі йдеться, що, мовляв, Абрамович урятував 400 тис. українців. На думку представників росіянина, це вагомий аргумент, щоб зняти з нього санкції.

Тобто логіка така: за законами війни Росія має надавати гуманітарні коридори. У російській делегації був наближений до президента рф володимира путіна підприємець Роман Абрамович (що вкотре підтверджує його статус зрощеного із режимом путіна олігарха). І коли українська сторона в переговорах наполягала на виконанні законів війни, путін після того, як Абрамович передавав ці прохання, погоджувався відкривати гуманітарні коридори.

Арахамія допомагає Абрамовичу
Арахамія допомагає Абрамовичу

путін, як і все російське військово-політичне керівництво, проводить найкривавішу з часів Другої світової війну в Європі. Абрамович – частина російського режиму, один з найбільших і вірних олігархів путіна. І на його руках також є кров українців. Чи можна вважати відкриття гуманітарних коридорів "порятунком 400 тис. українців" за допомогою Абрамовича? З таким же цинізмом Арахамія може стверджувати, що цих українців урятував путін, адже він (нехай і після прохання Абрамовича) відкрив коридори.

Заяви Арахамії про те, що російський олігарх "врятував 400 тис. українців", бо нібито переконав владу рф дотримуватися законів війни, абсурдні. І якщо в його досягнення приписують рішення пов'язаної з ним російської влади відкрити гуманітарні коридори, то чому він не повинен розділяти відповідальність за рішення тієї ж влади розв'язати повномасштабну війну проти України та вбити десятки тисяч мирних жителів?

росія відмовляється від реальних мирних переговорів: їх неможливо проводити, доки путін не зупинить активну фазу війни, не виведе свої війська. Про це неодноразово заявляв президент України Володимир Зеленський. І чи відповідає за зрив переговорів Абрамович?

Арахамія безкоштовно допомагає російському олігарху?

Ректор Тель-Авівського університету не єдиний, хто зізнався у підкупі Абрамовичем. російський режисер Кирило Серебрянников також пояснив свою підтримку олігарху тим, що той фінансово допоміг артистам та "дав можливість вижити".

Або Давид Арахамія безкоштовно грає роль лобіста Абрамовича, або ж поки що не наважився зізнатися "у фінансовій стороні питання". російському олігарху потрібна підтримка всіх, до кого можуть дослухатися західні політики. За різними підрахунками, через санкції він міг втратити понад 7 млрд доларів, також заарештовано його рахунки в Британії (на заарештований рахунок також перевели 3 млрд євро за продаж "Челсі").

Олігарх усіляко намагається врятувати свою яхту. Наприклад, у турецькому порту досі перебуває 163-метрова яхта Романа Абрамовича Eclipse. Ще у березні судно пришвартувалося у порту турецького міста Мармаріс. До неї з того часу не було застосовано жодних обмежень, що дозволило вважати, що турецька сторона просто "закрила очі" на яхту олігарха.

Яхта Романа Абрамовича Eclipse
Яхта Романа Абрамовича Eclipse

І заради порятунку мільярдів Абрамович може піти практично на все. У тому числі і на відвертий підкуп своїх прихильників. У росії, де олігархи фактично виконують роль "гаманців" режиму, спонсорують будівництво палаців для путіна та його оточення, купують їм яхти та літаки, про що свідчать численні розслідування, це поширений метод.

Абрамович міг дати хабар
Абрамович міг дати хабар

Цинізм юристів Абрамовича вражає. За допомогою Арахамії вони стверджують, що раніше олігарх рятував українців, а тепер через санкції не може цього робити.

"Завдяки сприянню пана Абрамовича делегації [росії та України] досягли домовленостей щодо організації гуманітарних коридорів, через які змогли врятувати понад 400 тис. людей. Крім того, його зусилля щодо обміну військовополоненими допомогли звільнити з полону кілька сотень людей", – цитує The Times лист Арахамії.

Юристи стверджують: Абрамович тепер не може "належним чином" включатися у процес переговорів та організацію гуманітарної допомоги, оскільки юридичні компанії та консультанти побоюються співпраці з підсанкційною особою. Крім того, олігарх не може подорожувати до країн, які ввели проти нього санкції, а тому не в змозі "виконувати певні функції щодо організації переговорів".

Юристи при цьому замовчують, що Абрамович отримує такі консультації не для себе, а для російської делегації в переговорах.

Джерело


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Арахамія не єдиний лобіст Абрамовича в Україні. За інформацією The Wall Street Journal, Володимир Зеленський попросив Президента США Джо Байдена виключити російського олігарха Романа Абрамовича з уже підготовленого списку санкцій, щоб той міг продовжити бути посередником у переговорах з московією.

Автор : Олександр Литвин
Читайте також:
Політика
Національне агентство Великої Британії з боротьби зі злочинністю припинило розслідування щодо путінського олігарха Михайла Фрідмана.
16 вересня, 13:15
Політика
путін обіцяв російську допомогу з космічними супутниками після того, як Північна Корея цього року провалила дві спроби своїх запусків.
13 вересня, 13:06
Світ
Байден намагався підтримувати комунікації з Китаєм, щоб знизити температуру в міжнародних конфліктах, зокрема через Тайвань
12 вересня, 06:14
Світ
Красікова, крім Навального, можуть обміняти на американського морпіха Пола Уїлана та журналіста WSJ Евана Гершковича.
11 вересня, 08:11
Економіка
Цьогоріч у серпні найбільша південноамериканська держава наростила імпорт нафтопродуктів із РФ до рекордних показників.
10 вересня, 17:33
Політика
Гутерреш пропонує Лаврову повернутися до зернової угоди. Але так, щоб вона працювала на перемогу росії у війні.
08 вересня, 14:06