Арахамія вмовив САП-НАБУ прийняти відкупні від Кауфмана

ПОЛІТИКА
вчора, 11:42
Арахамія вмовив САП-НАБУ прийняти відкупні від Кауфмана

13 червня НАБУ-САП-ВАКС пробачили Кауфмана. Він вкрав 2,5 мільярда, повернув 1 мільярд (і то не готівкою). І відпустили з миром.

Хоча антикорупційна спільнота превозносила це рішення. У деяких, зокрема у мене, це викликало, м’яко кажучи, здивування — і не дарма. Вчора з’явилися подробиці: прокурор САП Броневицький, який вів справу Кауфмана, розповів, що голова антикорупційної прокуратури (САП) пішов на угоду з Кауфманом після спілкування з Арахамією.

Броневицький був проти, за що і вигнали з САП. Проти угоди був і детектив НАБУ у справі Кауфмана — Браверман, його теж звільнили, але вже з НАБУ (Кривонос).

Тобто Клименко (САП) і Кривонос (НАБУ) настільки чутливо прислухаються до порад Арахамії, що готові виганяти своїх людей, лише б не засмучувати Давида.

Але я про інше: чим був мотивований сам Арахамія у справі Кауфмана?

Окрім того, що Кауфман вкрав одеський аеропорт, він також:

  1. «Фронтить» російського зброяра Кесаєва, Медведчука і Ложкіна в тютюновому монополістові «Тедіс» (АМКУ пробачив їм штраф у 3,5 мільярда за поданням Світлани Панайотіді (дружина Коболєва) — обидва — креатури Ложкіна), також «дивився» за Одесою від імені Ложкіна;

  2. Поклав на лопатки Фінбанк, Платинум-банк (у партнерстві з Ложкіним, директором банку була Рожкова — 1-й заступник НБУ), поклав Укрбудінвестбанк (у партнерстві з Артуром Чечоткіним, зятем Юлії Тимошенко);

  3. Кауфман — головний системний спонсор «Батьківщини».
    Можна припустити, що Кауфман міг зацікавити Арахамію саме «Батьківщиною». Пояснюю: моно-коаліція СН може припинитися у найближчій перспективі — формально у фракції СН 230 нардепів. Якщо 5 мажоритарників вийдуть, за прикладом Костюка днями, коаліція припинить існування, що спричинить серйозні наслідки, зокрема відставку Кабміну, який ледь склепали днями.

Арахамія намагається контролювати процес, і фракція «Батьківщини» була б йому дуже корисна в цьому питанні. Зокрема і при створенні нової коаліції. Тоді можна буде не лише відхопити Міноборони на свою користь, а й ще багато «плюшок» типу заступника голови НБУ, заступника генпрокурора, заступника податкової та митниці тощо (нібито не для себе, а для дівчини).

Першими ознаками співпраці я бачу створення спільної тимчасової слідчої комісії (ТСК) з розслідування злочинів НАБУ-САП, куди від дівчини зайшов Власенко, а від Давида — Бужанський. Плюс її позиція під час голосування антинабушного закону.

До речі, не бачу коментарів Ярослава Железняка щодо одкровень Броневицького про Арахамію. Тобто хвалити викупні угоди Кауфмана — нормально, а висвітлювати інтриги Арахамії — якось незручно?

Якось це не антикорупційно і навіть не по-активістськи.

Автор : Володимир Бондаренко
Читайте також:
Політика
Україна звернулася до Польщі з запитом на отримання кредиту для придбання озброєння.
04 серпня, 19:09
Політика
Вкрадених на дронах та яйцях грошей виявилося замало.
02 серпня, 17:52
Політика
Гетманцев: Усі невоєнні видатки України фінансуються за рахунок західних кредитів.
02 серпня, 12:03
Політика
Правовий абсурд навколо призначення Цивінського
01 серпня, 15:21
Опінії
Вони просто пизд@ть наші гроші…
31 липня, 14:27