Арґентинські акції зросли у ціні після перемоги Хав'єра Мілея

СВІТ
21.11.2023, 10:01
Арґентинські акції зросли у ціні після перемоги Хав'єра Мілея

Виявляється, соціалізм не дуже корисний для економіки. Хто б міг подумати, що саме так працює міжнародний ринок і світовий порядок.

Інвестори активно вітають нового президента Арґентини з перемогою на перегонах. Відповідні показники на біржах оприлюднило впливове американське видання The Wall Street Journal.

53-річний Хав'єр Мілей — досвідчений економіст, професор і доктор наук, а ще: представник лібертаріанства, який не тільки у теорії, а й на практиці знає, як керувати бізнесом. Саме тому ринок ожив, а міжнародні компанії побачили у ньому промінь надії.

Переможець президентських виборів під час кампанії обіцяв здійснити радикальну перебудову другої за розміром (після бразильської — прим. ред.) економіки Південної Америки. Акції арґентинських компаній, які котуються у США, вже почали свій стрімкий ріст.

Окрім того, Хав'єр Мілей має намір відмовитися від вступу Арґентини до прокитайського утворення БРІКС. Наголосимо, що це — не шалене рішення новообраного голови держави, а консенсусна позиція всієї арґентинської опозиції, підтриманої суспільством (перш за все, середнім і великим бізнесом — прим. ред.).

Жорстка позиція Мілея щодо комуністичного Китаю виглядає насторожливо в контексті того, що торговельний оборот між Пекіном і Буенос-Айресом торік зріс на 30%, а КНР будує в Арґентині дві греблі ГЕС у Патаґонії. Поки що режим Сі Цзіньпіна демонструє стримано-доброзичливу риторику до нового президента, попри його заяви, що він «не вестиме бізнес ні з Китаєм, ні з будь-яким іншим комуністом».

На загал, впевнена перемога Мілея скоріше хороша новина з погляду змін у так званому «глобальному Півдні». Арґентина — другий за значущістю регіональний американський суб'єкт, і якщо вона під керівництвом Мілея почне тяжіти до умовного «колективного Заходу» — це позитивне зрушення, зокрема і для України.

Арґентинські акції зросли у ціні після перемоги Хав'єра Мілея_1
Читайте також:
Світ
Він — єдиний іранський політик і колишній голова держави, який засудив російську агресію проти України. РФ назвав «сатанинською країною».
03 червня, 19:23
Позиція
І якщо Мамай намагається отримати повій та куховарок, то Зеленський з Єрмаком — всю країну.
30 квітня, 17:22
Політика
«Нам також важливе виживання та сила України», — заявив 45-й президент США, здивувавши своїх однопартійців. Почалася велика гра за виборця.
24 квітня, 20:23
Політика
Журналісти опублікували депеші, які «згори» отримали місцеві чиновники
07.11.2023, 13:06
Політика
Зеленський вирішив взяти приклад із кремлівського диктатора.
06.11.2023, 15:12
Політика
«Президент за останні кілька років кілька разів був близьким до ухвалення рішення про розпуск... [28 липня] ми були до виборів найближче».
19.09.2023, 11:45