Археологічний табір у Седневі

06.08.2015, 07:12
Археологічний табір у Седневі

Наприкінці роботи Седнівського пришкільного табору «Сонечко» (16 червня 2015 року) його відвідувачі познайомились з місцем археологічних розкопок на околиці селища в урочищі Трифоновщина. Експедиція проходить під керівництвом члена – кореспондента Академії Наук України професора Олександра Петровича Моці (інститут археології) за участі співробітників ЧНПУ ім.Т.Г.Шевченка Скорохода В.М. та Ситого Ю.М., співробітників Чернігівського обласного історичного музею імені В.В.Тарновського Ситої Л.Ф. та Бондаря О.М.

Школярі познайомилися із дослідженням комплексу пам’яток, зробленим розрізом валу городища другої половини ХІІІ – ХІУ ст. Побачили величезний вал, ширина якого 17 метрів, і який зберігся на висоту 2,5 метри. Археологи показали виявлені згорілі дерев’яні оборонні конструкції та забудову з внутрішнього боку укріплень; виявлені на стрілці мису городища ескарп (укріплення, скос, загородження, яке неможливо було взяти ворогам; це загородження з землі у вигляді високого (2—3 м) крутого зрізу скату підвищеності берега річки, що спрямований до нападника і має крутизну до 45°) та залишки валу у східній частині площадки; ознайомилися із знайденими речами раннього залізного віку (милоградська культура), пізньозарубінецькими старожитностями, поселенням Х століття (і під валом городища).

Цікаво було дізнатися, що за версією дослідників, городище Трифоновщина, скоріше за все, є другим (після Коронного замку), осередком життя на території Седнєва, з якого воно розквітло у ХІУ – ХУІІІ ст.


Читайте також:
Русифікація і знищення провідних викладачів стали фінальним акордом 30-х років.
вчора, 16:03
Книгозбірні-філії у селі Мар’янівка і Радивонівка відкрили двері для читачів після тривалого капітального ремонту.
18 травня, 10:40
Створення Інституту соціального виховання мало виховати «радянського громадянина»...
17 травня, 16:39
Діяльність ОУН викликала спротив німців, адже українці створювали реальну альтернативу німецькій владі.
15 травня, 16:55
Ґітанас Наусєда відзначив внесок доцента Херсонського державного університету Артема Петрика у партнерство Литви та України.
15 травня, 14:15