Астрономи відкрили новий тип зірок

26 серпня, 17:33
Астрономи відкрили новий тип зірок
Фото: New Atlas

За словами міжнародної групи науковців, він цілком допоможе розкрити одну з вікових космічних таємниць.

Такі відомості з посиланням на результати приголомшливого дослідження Центру астробіології в Європі оприлюднила медіаагенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, команда астрономів із Нідерландів, Іспанії та Канади відкрила новий тип зірок, що раніше вважався книжковою фантастикою.

Виявлена у Всесвіті нова масивна гелієва зірка HD-45166 може стати початковою стадією маґнетару – щільної зоряної оболонки, походження якої дослідникам досі невідомо.

«Це подвійна зіркова система на відстані близько 3000 світлових років від Землі. Вона знаходиться в сузір'ї Єдинорога. Її головна зірка складається переважно з гелію і має ряд незвичайних властивостей, тому ми вирішили дослідити її уважніше», – коментує ситуацію один з учасників міжнародної команди астрономів пан Томер Шенар.

Нові відомості науковців показали, що масивна гелієва зірка HD-45166 має надсильне магнітне поле в 43 000 Ґс (у нашого Сонця воно всього 10 Ґс – прим. ред.), що робить її найпотужнішим магнетаром із будь-коли виявлених.

«Доволі цікаво відкривати новий тип астрономічного об'єкта. Особливо, коли він весь цей час ховався у всіх на виду. На нашу колективну думку, HD-45166 допоможе з'ясувати астрономічну аномалію – нейтронні зірки, відомі як магнетари. Вони утворюються під час колапсу масивних зірок, але неясно, чому тільки деякі з них набувають інтенсивних магнітних полів, а інші стають звичайними нейтронними зірками», – додає пан Томер Шенар.

Водночас медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, як на тижні американські астрономи виявили гарячіший за Сонце планетоподібний об'єкт.

Читайте також:
Життя
Запуски ракет створюють тимчасові «дірки» у верхніх шарах атмосфери
01 грудня, 07:25
Життя
Подію зафіксували дослідники з Університету Осаки. Вони зауважують, що вперше 30 років планета зазнала потужного космічного випромінювання.
26 листопада, 16:29
Життя
Науковці з Університету Аризони досліджують його потенціал для підтримки життя. Виявлений фосфор знаходиться у газовій хмарі WB89-621.
20 листопада, 21:33
Світ
Він знову вибухнув.
18 листопада, 16:57
Життя
Приголомшливе відкриття допоможе відповісти на багато питань. Зокрема, чому планета, схожа на Землю, виявилася не придатною для життя.
13 листопада, 21:32
Світ
Компанія все ще очікує на отримання остаточного дозволу з боку регулюючих органів США
11 листопада, 13:31