Астрономи відкрили найвіддаленішу чорну діру

09.07.2023, 16:09
Астрономи відкрили найвіддаленішу чорну діру
Фото: Space News

Телескоп "Джеймс Вебб" продовжує досліджувати глибини Всесвіту й днями виявив далекий від Землі, але доволі активний і надмасивний колапсар.

Відомості про це з посиланням на астрономів із NASA оприлюднило спеціалізоване міжнародне видання "Space", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що галактика виявленої раніше невідомої чорної діри існувала вже через 570 мільйонів років після Великого вибуху, а  тому її відкриття ставить під питання уявлення про еволюцію Всесвіту.

«Цей колапсар, який ми назвали "CEERS 1019" у дев'ять мільйонів разів важчий за наше Сонце. Більшість подібних космічних об'єктів важить більше мільярда сонячних мас, тому вони яскравіші й тому їх легше виявити. За нашими обрахунками, "CEERS 1019" сформувалася надто швидко після виникнення Всесвіту, а це не узгоджується із сучасними теоріями про виникнення чорних дір», – йдеться у повідомленні американських астрономів.

Слід зауважити, що згідно з панівними у науці теоріями, вважається, чорні діри (вони ж колапсари – прим. ред.) почали з'являтися набагато пізніше, а не від початку зародження нашого Всесвіту.

Водночас медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує про те, що землянам, які дивляться у космос, здається, – наша Сонячна система оточена мільярдами зірок у Чумацькому Шляху.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00