На краю галактики Чумацький Шлях вперше виявлено фосфор

20.11.2023, 21:33
На краю галактики Чумацький Шлях вперше виявлено фосфор
Фото: Science Times

Науковці з Університету Аризони досліджують його потенціал для підтримки життя. Виявлений фосфор знаходиться у газовій хмарі WB89-621.

Результатами свого дослідження команда американських астрономів поділилася із галузевим виданням Science Times. Зазначається, що було виконано аналіз міліметрових спектрів фосфоровмісних молекул PO і PN у вказаній газовій хмарі на краю галактики.

Дослідники знайшли кілька обертальних ліній, які свідчать про наявність фосфору всередині космічного об'єкта WB89-621, розташованого на відстані 22,6 кілопарсека від центру Чумацького Шляху. Швидше за все виявлений елемент походить з невідомого джерела.

У спробі пояснити це явище виникли дві теорії, хоча обидві вони все ще обговорюються:

  • Перша передбачає наявність галактичних фонтанів, матеріалів, через які наднові зірки переміщуються через циркумгалактичний ефект або ефект гало.
  • Друга зосереджена на позагалактичному джерелі, такому як Маґелланова Хмара, звідки можуть надходити подібні фосфору елементи.

Проте обидві теорії все ще не можуть пояснити висновки дослідників, оскільки хмари, створені такими фонтанами, не зустрічаються у Чумацькому Шляху на далеких відстанях. А джерела, схожі на Маґелланову Хмару, рідко мають достатньо металів для виробництва такої кількості фосфору, яку виявили науковці.

Водночас зауважимо, що відкриття вчених з Університету Аризони не дивують, оскільки інші дослідження показують — цей елемент утворюється, коли атоми кремнію у зірці зв'язуються з нейтронами. Астрономи вважають, що такий зоряний нуклеосинтез відповідає за спостережуваний фосфор.

Також «Останній Бастіон» нагадує, як нещодавно телескоп «Джеймс Вебб» зафільмував галактику, якій астрономи вже дали назву Вир (Whirlpool Galaxy). Вона має чітко виділені спіральні рукави.

Читайте також:
Життя
Як зауважують астрономи, на виявленому космічному об'єкті тепло і, мабуть, є вода. Тепер туди мають відрядити спеціальну місію.
26 травня, 12:04
Життя
Вчені зазначили, що вивчатимуть це явище протягом кількох років.
21 травня, 17:05
Світ
Компанія Boeing готова відправити астронавтів на Міжнародну космічну станцію для NASA після років затримок і проблем.
06 травня, 18:03
Світ
Туристичні польоти на орбіту триватимуть від трьох до шести днів, тоді як експедиція на МКС триватиме близько десяти днів.
02 травня, 11:51
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56