Астрономи знайшли суперлітієву зірку-рекордсмена

11.08.2024, 08:41
Астрономи знайшли суперлітієву зірку-рекордсмена

Зазвичай у процесі еволюції частка літію у зірках зменшується. Але науковцям трапляються старі світила із високим вмістом цього металу.

Результати приголомшливого дослідження виклали на шпальтах галузевого видання The Astrophysical Journal. Так, астрономи з Університету Флориди виявили у гало Чумацького Шляху дорослого червоного гіганта J0524-0336 із показником вмісту літію близько 5,62.

Зі слів команди науковців, це робить світило найбільш літієвим із відомих досі людству зірок. Судячи з руху гіганта J0524-0336, встановленого під час досліджень, досить швидке обертання може бути ознакою нещодавньої взаємодії з іншим світилом-сусідом.

Зірку помітили у рамках огляду, метою якого було знайти старі світила галактики. Як припустили американські астрономи, маса гіганта приблизно дорівнює 0,8 сонячної — тобто зараз ця зірка приблизно у 30 разів більша за наше Сонце.

«Ми виявили, що у J0524-0336 у 100 тисяч разів більше літію, ніж у Сонця на сьогоднішньому етапі його еволюції. Таку кількість важко пояснити прийнятими моделями еволюції зірок. Можливо, є якийсь інший механізм виробництва чи утримання літію», — прокоментували в Університеті Флориди.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що шведські астрономи виявили «безсмертні» зірки біля центру Чумацького Шляху. Станом на цю мить визначити точний вік цих зоряних тіл не вдається можливим.

Астрономи знайшли суперлітієву зірку-рекордсмена_1
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Раніше невідома галактика знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років. Це означає, що вона сформувалася на зорі Всесвіту.
23 березня, 11:45
Історія
Нашестя степових кочовиків відрізнялося від пізнішого вторгнення аварів. Але гуни не тільки сильно змінили політичний ландшафт Європи.
28 лютого, 14:54
Життя
Міжнародна команда науковців зробила невтішні висновки. Залежні від екранів юнаки та юнки мають часті психічні розлади, які прогресують.
23 лютого, 07:01
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24