Шведські астрономи виявили «безсмертні» зірки біля центру Чумацького Шляху

СВІТ
27.06.2024, 21:42
Шведські астрономи виявили «безсмертні» зірки біля центру Чумацького Шляху
Фото: Science Springs

Традиційно вважалося, що навколо осердя нашої галактики обертаються найстаріші за віком зірки. Проте виявилося, що це не зовсім так.

Приголомшливе дослідження на шпальтах галузевого видання Science Springs оприлюднили астрономи зі Стокгольмського Університету. Зазначається, що біля центру Чумацького Шляху перебувають загадкові «безсмертні» зірки.

Станом на цю мить визначити точний вік цих зоряних тіл не вдається можливим, але науковці переконані, що вони не старі й не давні. Водночас їхня «вічна молодість» (не старше за 10 мільярдів років) забезпечує незвичайний спосіб поповнення енергії.

«Зазвичай у процесі ядерного синтезу водень перетворюється на гелій, вивільняючи величезну кількість енергії, яку бачимо як світло. Згодом запаси водню виснажуються, через що змінюється температура та розмір зірок. Виявлені нами нові зорі виглядають занадто молодими. Припускаємо, що вони можуть бути умовно «безсмертними», бо живляться частинками темної матерії, яка сконцентрована навколо центру галактики», — зауважили шведські дослідники.

Комп'ютерне моделювання показало, як частинки темної матерії, захоплені гравітацією цих зірок, можуть стикатися всередині зірки, перетворюючись на звичайні частинки зі значною кількістю енергії. Це додаткове джерело здатне підтримувати стабільність зірки й потенційно зробити її «безсмертною» навіть, коли запаси водню вичерпаються.

Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що міжнародна команда астрофізиків створила тривимірне зображення космосу із 1,3 мільйона надмасивних чорних дір, оточених яскравою речовиною. Це — нова мапа нашого Всесвіту

Читайте також:
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24
Життя
Медики Женевської університетської клініки здійснили приголомшливе відкриття. З'ясовано, що музика зміцнює деякі нейронні зв'язки у мозку.
06 лютого, 14:53
Світ
Спеціальний гелікоптер «Ingenuity» допоміг розрахувати рухомі хвилі газів на поверхні «Червоної планети». Швидкість перевершила очікування.
02 лютого, 15:18
Історія
Близько 240 року до Різдва Христового давньогрецький філософ, на ім'я Ератосфен, зробив відкриття. Воно продовжує дивувати людей і по нині.
27 січня, 21:49