Атака російського дрона спричинила пожежу на острові Анкудинів у дельті Дунаю
Румунія підіймала в повітря два винищувачі F-16 на тлі атаки російських дронів на українські порти на Дунаї.
У дельті Дунаю 2 січня через атаку російського безпілотника спалахнула пожежа на острові Анкудинів. Вогонь поширився на землі Вилківського лісництва та острів Очаківський, житлові будинки не постраждали.
Про це повідомляє у «Facebook» Ізмаїльська районна державна адміністрація.
«Під час повітряного нападу з використанням одного БПЛА в дельті Дунаю зайнявся очерет на острові Анкудинів. Площа пожежі становить близько 10 гектарів, а через складність місцевості доступ до осередку загоряння для екстрених служб наразі обмежений», — заявили в адміністрації Ізмаїлу.
Додається, що вогонь поширився на землі Вилківського лісництва Ізмаїльського надлісництва філії «Південний лісовий офіс» ДП «Ліси України», а також на острів Очаківський через гирло Анкудинове.
Житлові будинки наразі не під загрозою, вітер спрямовує полум’я в бік моря.
Ситуація перебуває під контролем відповідних служб, які стежать за розвитком подій і готові реагувати на можливе поширення вогню.
Румунія сьогодні, 2 січня, підіймала в повітря два винищувачі F-16 на тлі атаки російських дронів на українські порти на Дунаї.
Про це йдеться в заяві Міноборони Румунії, повідомляє «Romania Journal».
«Близько 11:50 з 86-ї авіабази у Фетешті (місто в Румунії — ред.) було піднято два винищувачі F-16 для моніторингу прикордонного району з Україною на півночі повіту Тулча», — розповіли у відомстві.
При цьому, як додали в Міноборони, о 12:00 жителів північної частини Тулчі було сповіщено про загрозу падіння уламків. Тривога завершилася о 12:22. Несанкціонованих вторгнень у повітряний простір Румунії не зафіксували.
Румунські ЗМІ пишуть, що таке повідомлення заскочило місцевих жителів зненацька, оскільки, за їхніми словами, сховатися від атаки було ніде.
Варто зауважити, що аналогічне повідомлення жителям Румунії надсилали й у новорічний день, і тоді, за даними Міноборони Румунії, повітряний простір країни під час російських атак на Україну порушено не було.
До слова, близько 11:40 Повітряні сили повідомляли, що в акваторії Чорного моря було зафіксовано російські дрони. Вони летіли в бік Вилкового.