Created with Sketch.

«Авдос наш!»: 10 років тому місто визволили від росіян

28.07.2024, 18:19
Фото: Останній Бастіон

28 липня 2014 року розпочалася операція із деокупації промислової громади на північний захід від Донецька. Ворог швидко накивав п'ятами.

Головну роль відіграли військовослужбовці 93-ї Окремої механізованої бригади «Холодний Яр» і 5-й батальйон Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Вони разом вибили окупантів із міста-супутника Донецька.

Авдіївка стала вільною вранці 30 липня, на довго опинившись незламним оборонним форпостом Збройних Сил України в області. Відтоді цей день кожного року був святом для свідомих містян, але не для зрадників.

Ось, як згадує ті доленосні події літа 2014 року нині полеглий командир 1-ї Окремої штурмової роти ДУК ПС Дмитро Коцюбайло на псевдо «Да Вінчі»: «Ми заїжджали в Авдос із боку поля; опору майже не відчули, але ми швидко зачистили місто, прийшли до військово-цивільної адміністрації... Вразило, що поруч із нашим прапором, висіла їхня ганчірка, яку ми відразу зірвали».

Варто зауважити, що багато хто із містян не розуміли (чи ж свідомо приховували свою обізнаність — прим. ред.), хто ж справжній ворог. Адже кремлівська пропаганда працювала доволі активно із місцевими мешканцями, демонізуючи українських захисників, які мусили полишити руїни Авдіївки цієї весни.

Разом із тим медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що 107 років тому І-й Український полк імені гетьмана Богдана Хмельницького дав по зубах більшовикам у Києві. Жовтневий заколот зазнав поразки!

Читайте також
26 грудня 1918 року у київській пресі опублікована Декларація директорії УНР
Історія
13 грудня виповнилося 147 років від народження композитора Миколи Леонтовича
Історія
5 грудня 1994 року було підписано Будапештський меморандум
Історія
4 грудня 1938 року у Хусті відбувся перший з'їзд «Карпатської Січі»
Історія
В цей день народився основоположник української наукової географії Степан Рудницький
Історія
ДЖОНАТАН СВІФТ — ГОСТРИЙ РОЗУМ, ГУЧНЕ ПЕРЕ І ГОЛОС ПРОСТОГО НАРОДУ
Історія