Авіатроща на Житомирщині: у Повітряних силах оприлюднили імена усіх загиблих пілотів
25 серпня у Житомирській області загинули Андрій Пільщиков, В’ячеслав Мінка та Сергій Проказін.
Бригада тактичної авіації Василькова повідомила, що внаслідок авіатрощі 25 серпня у Житомирській області, окрім Андрія Пільщикова (Джуса), загинули ще В’ячеслав Мінка та Сергій Проказін.
Про це повідомила пресслужба 40-ої бригади тактичної авіації.
Загинули в авіакатастрофі троє бойових пілотів 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування "Центр". За словами військових, під час повномасштабної агресії рф кожен з них був задіяний до виконання повітряних операцій із захисту України, в тому числі тактичних завдань на Східному та Запорізькому напрямках.
Майор В’ячеслав Мінка (мешкав на Київщині). Повернувся в авіацію у 2015 році, коли російський агресор напав на Україну.
З початком повномасштабного вторгнення мав понад 200 годин нальоту. Був досвідченим пілотом бригади, технічно підготовленим. Знався на різних типах літаків, значну частину служби присвятив інструкторській справі.
Майор Сергій Проказін (проживав на Полтавщині). 24 роки життя присвятив авіації: від льотчика – до заступника командира бригади.
З 2022 року мав понад 100 годин бойових польотів. Побратими згадують його непересічну посмішу, щирість, вміння прийти на допомогу у непростих ситуаціях.
Капітан Андрій Пільщиков (родом з Харкова), позивний "Juice". 8 років життя присвятив авіації.
З початком великої війни мав понад 500 годин нальоту. Зокрема, під час виконання бойових завдань в складних умовах. Здобув низку державних та відомчих нагород.
Був мужнім, принциповим, безкомпромісним, завжди до кінця відстоював власну думку, активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16".
За фактом авіакатастрофи на Житомирщині відкрито кримінальне провадження.
Як уточнюють в Офісі Генпрокурора, кримінальне провадження розпочато з попередньою правовою кваліфікацію "порушення правил польотів або підготовки до них" (ст. 416 КК України).
Наразі проводяться першочергові слідчі дії, здійснюється огляд місця події, допитуються свідки, призначено комплекс експертиз, які будуть проведені у кримінальному провадженні.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює ДБР. Там уточнюють, що особлива увага буде приділена вивченню технічного стану літаків, дотриманню правил підготовки до польотів. Профільні фахівці проведуть ретельну діагностику «чорних ящиків». Санкція вказаної вище статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.
Редакція медіаагенції "Останній Бастіон" висловлює щирі співчуття рідним, побратимам і близьким полеглих Героїв.