Австралійські науковці знайшли спосіб обмежити поширення ВІЛ

СВІТ
15.08.2023, 19:48
Австралійські науковці знайшли спосіб обмежити поширення ВІЛ
Фото: Science Alert

Відкриття, отримане у наслідок комбінованого аналізу майже 3900 осіб може прокласти шлях до розробки нових противірусних препаратів.

Про це повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на результати досліджень біологів і медиків із лабораторії в Університеті Мьордока в австралійському Перті.

Науковці виявили генетичний варіант, який обмежує поширення вірус імунодефіциту людини (тобто, ВІЛ – прим. ред.) відразу після зараження, найбільші показники мають особи африканського походження.

«Висновки, роблені після всеосяжного експерименту, можуть пояснити, чому деякі люди у цих групах населення мають нижче вірусне навантаження, та що саме сповільнює реплікацію і передачу ВІЛ. Однак слід розуміти, генетична стійкість до ВІЛ, швидше за все, пов'язана зі складною взаємодією між двома чи більше генетичними варіантами, але аж ніяк не з однією винятковою особливістю», – прокоментував дослідження керівник групи науковців з Університету Мьордока пан Саймон Маллал.

На сьогодні ВІЛ уражає приблизно 39 мільйонів людей у ​​всьому світі, хоча очевидно, вірус не впливає на всіх однаково; скажімо, у країнах з украй низьким рівнем медицини, голодом і відсутністю чистої води хвороба протікає доволі стрімко.

«До нас генетичні дослідження в основному проводилися на представниках кавказьких популяціях європейського походження, тоді як більшість інфекцій відбувається в Африці. Власне, ВІЛ масово поширений переважно у людей африканського походження, які найбільше гинуть від вірусу. Вивчаючи велику вибірку людей, які народилися в Африці, ми змогли ідентифікувати новий генетичний варіант.

Він існує лише в цій популяції та який пов'язаний зі зниженням вірусного навантаження на ВІЛ. Наша команда підрахувала, що від 4% до 13% людей африканського походження є носіями вищого рангу варіанту CHD1L. Хоча поки ми не знаємо, як CHD1L контролює вірусне навантаження, проте маємо намір дізнатися у найближчі місяці, оскільки це може призвести до нових методів лікування ВІЛ», – додав Саймон Маллал.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, як американські біологи зі Школи медицини Льюїса Каца в Університеті Темпла і Медичного центру Університету Небраски лікують ВІЛ шляхом зміни генів.

Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39