Австрійський банк Raiffeisen не готовий піти з рф без компенсації

ПОЛІТИКА
31 жовтня, 16:01
Австрійський банк Raiffeisen не готовий піти з рф без компенсації

Попри загрозу санкцій, керівництво Raiffeisen Bank International (RBI) не готове виводити свій підрозділ з росії.

Це пов’язано з тим, що Кремль може позбавити материнську компанію компенсації за банк.

Про це, як повідомляє Handelsblatt, під час дзвінка з аналітиками 30 жовтня заявив генеральний директор RBI Йоханн Штробль.

Це означає, що Райффайзен Банк продовжить обслуговувати громадян країни-агресора і сплачувати податки в її скарбницю ще на невизначений термін.
Це пов’язано з тим, що Кремль може позбавити материнську компанію компенсації за банк.

Про це, як повідомляє Handelsblatt, під час дзвінка з аналітиками 30 жовтня заявив генеральний директор RBI Йоханн Штробль. Це означає, що Райффайзен Банк продовжить обслуговувати громадян країни-агресора і сплачувати податки в її скарбницю ще на невизначений термін.

"Я розумію, що потрібно враховувати відмову від дивідендів та негативний вплив на групу, що ми й робимо. Однак ми ще не досягли тієї точки, коли могли б піти без будь-якої компенсації", – зазначив гендиректор RBI.

Штробль зазначив, що російська "дочка" RBI "Райффайзен Росія" щокварталу приносить прибуток. За його оцінками, на сьогодні капіталізація підрозділу у РФ складає 5-6 млрд євро.

"Ми можемо вивчити можливості часткового або повного виходу з бізнесу, а поки ми цього не зробимо, прискорене скорочення бізнесу – наш основний сценарій", – сказав він.

"Райффайзен Банк" – найбільший західний банк у Росії. Про плани згортати бізнес у РФ компанія регулярно заявляє з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке відбулося 24 лютого 2022 року.

Через тривалий вихід із країни-агресора Європейський центральний банк (ЄЦБ) навіть пригрозив RBI санкціями, у відповідь на це на початку 2024 року в RBI анонсували поступове скорочення бізнесу в Росії. Протягом року клієнтів попередили про такі обмеження:

заборона міжнародних переказів в іноземній валюті;
обмеження випуску накопичувальних рахунків;
припинення обслуговування депозитів.

Зокрема, у III кварталі 2024 року обсяг депозитів клієнтів знизився на 26%, але Штробль попередив, що рівень, до якого вони зменшаться зрештою, оцінити складно. "Я припускаю, що ЄЦБ зараз згоден з тим, що ми реалізуємо те, що маємо на цей час", - додав глава RBI.
Більше інформації на порталі Антикор: https://antikor.com.ua/articles/732406-avstrijskij_raiffeisen_ne_gotov_ujti_iz_rf_bez_kompensatsii

«Я розумію, що потрібно враховувати відмову від дивідендів та негативний вплив на групу, що ми й робимо. Однак ми ще не досягли тієї точки, коли могли б піти без будь-якої компенсації», – зазначив гендиректор RBI.

Штробль зазначив, що російська «дочка» RBI «Райффайзен росія» щокварталу приносить прибуток. За його оцінками, на сьогодні капіталізація підрозділу у рф складає 5-6 млрд євро.

«Ми можемо вивчити можливості часткового або повного виходу з бізнесу, а поки ми цього не зробимо, прискорене скорочення бізнесу – наш основний сценарій», – сказав він.

«Райффайзен Банк» – найбільший західний банк у росії. Про плани згортати бізнес у рф компанія регулярно заявляє з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну, яке відбулося 24 лютого 2022 року.

Через тривалий вихід із країни-агресора Європейський центральний банк (ЄЦБ) навіть пригрозив RBI санкціями, у відповідь на це на початку 2024 року в RBI анонсували поступове скорочення бізнесу в росії. Протягом року клієнтів попередили про такі обмеження:

  • заборона міжнародних переказів в іноземній валюті;
  • обмеження випуску накопичувальних рахунків;
  • припинення обслуговування депозитів.

Зокрема, у III кварталі 2024 року обсяг депозитів клієнтів знизився на 26%, але Штробль попередив, що рівень, до якого вони зменшаться зрештою, оцінити складно.

«Я припускаю, що ЄЦБ зараз згоден з тим, що ми реалізуємо те, що маємо на цей час», - додав глава RBI.

Нагадаємо, Україна закликала банківську групу Raiffeisen Bank International та інші австрійські компанії припинити вести бізнес в росії та не фінансувати війну. Проте банк досі продовжує роботу на тлі заяв про пошук варіантів виходу з російського ринку.

Окрім того, російська «дочка» Raiffeisen Bank надає кредитні канікули росіянам, які воюють в Україні.

Міжнародні компанії, які залишаються працювати на росії, напряму фінансують російські воєнні злочини та геноцид українців.

«Останній Бастіон» закликає їхніх клієнтів і партнерів бойкотувати ці бренди, поки вони не перестануть отримувати криваві прибутки й не вийдуть з росії.

Також ми закликаємо українців бойкотувати вітчизняні компанії, які є партнерами міжнародних компаній, які залишаються працювати на росії.

Український бізнес має нарешті визначитися щодо того, що йому дорожче: репутація та клієнти чи криваві гроші.

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Економіка
Дві найбільші транснаціональні тютюнові фірми заробляють і збагачуються на смертях українців. Криваві гроші від росії не пахнуть бізнесюкам.
вчора, 13:45
Опінії
Це приносить в казну Кремля 6 млрд дол щорічно.
30 жовтня, 18:04
Новини
Йдеться про бронемашини на платформі Toyota Land Cruiser канадської фірми Streit Group.
29 жовтня, 16:16
Політика
У групі JKX підтвердили, що компанії Боголюбова та Коломойського фінансували рф.
07 жовтня, 10:01
Кримінал
Компанії, пов’язані з олігархами Коломойським та Боголюбовим, звинувачують у сплаті багатомільйонних податків на росії.
30 вересня, 16:31
Політика
Історія «ДАЙМОНД ПЕЙ» стає все цікавішою та вже тягне за собою у прірву державний «СЕНС БАНК».
26 вересня, 18:05