Байден, Салліван і Бьорнс вимагають від України «не бомбити суверенний терен» росії
Уряд США заважає знищенню нафтопереробної промисловості РФ, бо зростуть ціни на «чорне золото». А ще — зміцняться позиції Дональда Трампа.
Як з'ясувало британське видання Financial Times, Вашинґтон в особі «яструба миру» Джейка Саллівана звертався із попередженнями до українських високопосадовців, зокрема керівництва СБУ та ГУР. Радник Джозефа Байдена вважає, що напади на ворожі НПЗ можуть вплинути на виборчу кампанію чинного президента США.
Окремо від Саллівана, проте із подібними заявами також виступив і директор Центрального розвідувального управління Вільям Бьорнс. Американській владі, котра продовжує тісно і плідно співпрацювати із російським окупаційним режимом, очевидно муляє самостійність українських захисників.
Із берегів Потомаку попередили, що «постійні удари безпілотників по російських НПЗ нібито можуть призвести до зростання світових цін на нафту і спровокувати заходи у відповідь». Такою відповіддю, ймовірно, може бути сьогоднішній ракетно-дроновий удар по Дніпровській гідроелектростанції у Запоріжжі.
Білий дім все більше нервує у зв'язку зі зростанням електорального рейтингу Трампа. Команда Байдена настільки загралася у «політику примирення із дияволом» заради збереження влади у своїх руках, що тільки посилює антизахідну вісь зла КНР-Іран-РФ-Сирія-КНДР.
Чиновники адміністрації президента США побоюються диверсій і на трубопроводі Каспійського трубопровідного консорціуму, який доставляє казахстанську нафту до країн-учасниць Європейської спілки. Під час недавнього візиту до Києва Салліван особисто наголосив у розмові на Банковій, що «нафта має текти на Захід».
Попри накладені санкції проти нафтогазового сектору, РФ залишається одним із найважливіших світових експортерів енергоресурсів. Провідні західні корпорації («ExxonMobil», «Total», Chevron») через треті країни продовжують купувати російське «чорне золото».
Натомість «Останній Бастіон» закликає читачів не забувати про те, як позаторік восени той таки Салліван радив українській владі шукати «реалістичні вимоги для переговорів» із РФ. Чинна американська адміністрація не хоче перемоги України над московією.