Популізм чи турбота? Уряд анонсував підвищення допомоги при народженні дитини

Популізм чи турбота? Уряд анонсував підвищення допомоги при народженні дитини

Соцвиплати зростають, але чи вистачить на життя?

Уряд погодив підвищення допомоги при народженні дитини: одноразова виплата зросте з 10 тисяч до 50 тисяч гривень, а щомісячна підтримка для майбутніх мам без трудового стажу — до 7 тисяч грн. Сім’ї зможуть одержувати додаткову щомісячну грошову допомогу, якщо батьки виходять на роботу після досягнення дитиною одного року. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, суттєво збільшуються виплати жінкам, «які народили дитину, але не мають професійного стажу». Нині така виплата становить близько 850 грн на місяць, а «становитиме 7 тисяч гривень на місяць» для вагітних.

Погоджено щомісячну допомогу, яку може оформити один із батьків, що доглядає за дитиною. Окрім цього, погоджено додаткову щомісячну виплату у разі виходу батьків на роботу після першого року життя дитини.

«Впроваджуємо програму єЯсла. Після того як дитині виповниться один рік, батьки матимуть вибір: повернутися до роботи або виховувати дитину до трьох років. Якщо вони оберуть перший варіант — держава щомісячно платитиме 8 тисяч грн. У разі вибору другого варіанта за мамою або татом збережеться сплата єдиного соціального внеску аж до досягнення дитиною трирічного віку», — додав посадовець.

Також збережено «Пакунок малюка» у двох варіантах: як натуральна допомога або грошова компенсація розміром понад 7,5 тисячі гривень.

«Частиною новацій у підтримці родин є також надання “Пакунку малюка”, яке ми затвердили на минулому засіданні Уряду. Це 5 тис. грн на кожного першокласника для купівлі всього необхідного до школи», — повідомив Шмигаль.

Здавалося б, гарна новина. Але… відразу виникає кілька пересторог. Уряд планує зменшити видатки на соціальні програми в наступному році, що викликає занепокоєння щодо здатності системи соціального захисту забезпечити потреби населення — особливо в умовах війни та економічних труднощів. Та й проблеми з демографією в Україні більше пов’язані з війною, а не з матеріальним становищем.

Отримання соціальної допомоги в Україні завжди було складним та тривалим процесом, що вимагав великої кількості документів і звернень до різних установ. Це може ускладнювати доступ до допомоги для найбільш вразливих категорій населення.

Розміри соціальних виплат можуть бути недостатніми для забезпечення гідного рівня життя — особливо у великих містах із високою вартістю життя. Тим більше, що навіть анонсування нових видів соцдопомоги завжди запускає інфляційні процеси.

Нагадаємо, що в Україні виплати при народженні дити не індексувалися 11 років.

Вони і далі лишаються найнижчими у Європі.

Складається враження, що це просто популістське рішення — дати народу надію в безнадійній ситуації.
Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Політика
Новий президент Польщі Кароль Навроцький — цілком у дусі наших часів. Від «полунички» в юності до специфічних заяв про геополітику, історію.
03 червня, 12:35
Полтава
«ВідновиДІМ» і полтавська альтернатива: хто і як отримає допомогу на ремонт?
27 травня, 17:28
Світ
Господар Білого дому визнав — Америці байдужі права людини, тож робіть що і з ким забажаєте. Захищати демократію у світі більше нема кому.
15 травня, 21:42
Світ
Загальна вартість святкування може сягнути 45 мільйонів доларів.
15 травня, 09:23
Політика
Кремлівський диктатор демонструє світові, що саме він контролює дозатор дипломатичного успіху Дональда Трампа. У Білому домі не заперечують.
08 травня, 21:42
Політика
Румунські виборці знову стали на граблі популізму, віддавши голоси черговому TikTokеру. Брюссельська бюрократія може втрати свого члена.
07 травня, 12:36