«Байдуже під яким пам'ятником призначати побачення»: уряд «обрізав» бюджет Інституту нацпам’яті

ПОЛІТИКА
24 квітня, 16:18
«Байдуже під яким пам'ятником призначати побачення»: уряд «обрізав» бюджет Інституту нацпам’яті
Фото: radiosvoboda.org

Бюджет УІНП на 2020 рік скоротили з 125 млн до 65 млн грн.

Український інститут національної пам’яті повідомив, що його бюджет на 2020 рік скоротили вдвічі – зі 125 млн до 65 млн грн.

Про це йдеться у пресрелізі організації.

Зазначається, що через скорочення бюджету зупиниться реконструкція Галузевого державного архіву УІНП, а також зменшаться видатки на створення Музею Революції Гідності та на окремі проєкти Українського інституту національної пам’яті.

Зазначається, що через скорочення бюджету зупиниться реконструкція Галузевого державного архіву УІНП, а також зменшаться видатки на створення Музею Революції Гідності та на окремі проєкти Українського інституту національної пам’яті.
Відповідно до оновленого державного бюджету з 65,1 млн грн:

- на програму «Керівництво та управління у сфері відновлення та збереження національної пам’яті», яка включає видатки на оплату праці співробітників Інституту, утримання історичної будівлі, оренду приміщень, соціологічні дослідження, господарські та інші потреби, виділено 29,9 млн грн (замість 32 млн грн);
- замість трохи більш як 9 млн грн на проєкти Українського інституту національної пам’яті наразі передбачено 7 млн грн.

Щодо фінансування діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності та Галузевого державного архіву УІНП», то для них залишили 35,1 млн грн (замість майже 97 млн грн).

Українському інституту національної пам’яті скоротили фінансування вдвічі – зі 125 млн до 65 млн грн.

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності майже повністю зберігає виділене на 2020 рік фінансування основної діяльності, яке складе 23,9 млн грн замість 26 млн.

Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті отримає 11,2 млн грн, що вистачить лише оплату праці працівників, розрахунок за експертизу проєкту реконструкції, видатки на оренду та утримання офісу. Реконструкція приміщення цього року не відбудеться.

Фінансування програми будівництва об’єктів загальнодержавного значення у сфері культури, в якій були передбачені кошти й на будівництво другої черги Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору та Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, зменшилося з 554 млн грн до 100 млн грн.

Як відомо, 13 квітня Верховна Рада на позачерговому засіданні проголосувала за зміни до бюджету-2020, а Зеленський підписав закон 18 квітня.

Нагадаємо, як ми повідомляли раніше, Міністерство освіти і науки України пропонує скасувати українську літературу.

Володимир Зеленський під час новорічного привітання декілька разів переходив на російську мову та заявив, що мова спілкування українців не важлива.

Пам’ятаєте, «І неважливо, як названа вулиця, бо вона освітлена та заасфальтована. Де немає різниці біля якого пам’ятника ти чекаєш дівчину, в яку закоханий».

Читайте також:
Передбачається створення стратегії на 4 роки роботи.
24 вересня, 14:00
28 липня голова Кабінету міністрів із робочим візитом відвідає низку об'єктів області та зустрінеться з "пересічними" полтавцями.
27 липня, 11:09
Уряд своєрідно розподілив всі 66 мільярдів гривень з Фонду боротьби з коронавірусом.
26 липня, 16:53
Кабмін вніс цікавий проєкт закону до Верховної Ради.
21 липня, 12:29
Країна буде використовувати модель адаптивного карантину.
23 червня, 14:33
Уряд планує виносити на засідання уряду та у ВР питання посилення адміністративної відповідальності за недотримання маскового режиму.
16 червня, 15:26