Бактерії у кишківнику пов'язані з облисінням — науковці

13 березня, 07:10
Бактерії у кишківнику пов'язані з облисінням — науковці

Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.

Йдеться про патологічне випадіння волосся, яке призводить до часткового або повного облисіння людини. Відповідні результати дослідів науковці-практики оприлюднили у галузевому виданні International Journal of Dermatology.

Медики зосередили свою увагу на осередковій, або гніздовій, алопеції (Alopecia areata). Цю поширену форму зонального випадіння волосся відносять до аутоімунних захворювань, яке зазвичай проявляється у вигляді кількох округлих залисин на голові або на бороді.

Серед можливих чинників алопеції називають психологічний стрес та інші хвороби, проте здебільшого явні причини відсутні. Захворювання може виявитися раптово і частіше виникає у генетично схильних до облисіння людей.

«Ми проаналізували зведену статистику досліджень консорціумів MiBioGen і FinnGen, що містить дані про кишковий мікробіот та осередкову алопецію. Для оцінки причинно-наслідкового зв'язку між ними ми використали Менделівську рандомізацію і зворотний MR-підхід із застосуванням 5 статистичних методів. Аналіз показав, що деякі види кишкових бактерій (Butyricimonas, Enterorhabdus, Eubacterium xylanophilum та Phascolarctobacterium) здатні захищати від облисіння. Натомість бактерія Ruminococcaceae UCG-003 сприяє алопеції», — повідомили китайські дослідники.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що науковці знайшли спосіб омолодження клітин без генної інженерії. Вперше застосовано хімічний підхід до перепрограмування клітин на молодший стан.

Бактерії у кишківнику пов'язані з облисінням — науковці_1
Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51