Бактерії у кишківнику пов'язані з облисінням — науковці

13 березня, 07:10
Бактерії у кишківнику пов'язані з облисінням — науковці

Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.

Йдеться про патологічне випадіння волосся, яке призводить до часткового або повного облисіння людини. Відповідні результати дослідів науковці-практики оприлюднили у галузевому виданні International Journal of Dermatology.

Медики зосередили свою увагу на осередковій, або гніздовій, алопеції (Alopecia areata). Цю поширену форму зонального випадіння волосся відносять до аутоімунних захворювань, яке зазвичай проявляється у вигляді кількох округлих залисин на голові або на бороді.

Серед можливих чинників алопеції називають психологічний стрес та інші хвороби, проте здебільшого явні причини відсутні. Захворювання може виявитися раптово і частіше виникає у генетично схильних до облисіння людей.

«Ми проаналізували зведену статистику досліджень консорціумів MiBioGen і FinnGen, що містить дані про кишковий мікробіот та осередкову алопецію. Для оцінки причинно-наслідкового зв'язку між ними ми використали Менделівську рандомізацію і зворотний MR-підхід із застосуванням 5 статистичних методів. Аналіз показав, що деякі види кишкових бактерій (Butyricimonas, Enterorhabdus, Eubacterium xylanophilum та Phascolarctobacterium) здатні захищати від облисіння. Натомість бактерія Ruminococcaceae UCG-003 сприяє алопеції», — повідомили китайські дослідники.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що науковці знайшли спосіб омолодження клітин без генної інженерії. Вперше застосовано хімічний підхід до перепрограмування клітин на молодший стан.

Бактерії у кишківнику пов'язані з облисінням — науковці_1
Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39
Життя
Раніше лікарям, які надають такі послуги, загрожувало до 13 років ув'язнення. Тепер новий уряд вирішив змінити усталені законодавчі норми.
11 лютого, 07:59