У чоловічій бороді більше бактерій, ніж у собачій шерсті

05.10.2021, 09:26
У чоловічій бороді більше бактерій, ніж у собачій шерсті
Фото: Google

Порівняння мікрофлори з чоловічої бороди та шерсті хатніх собак виявило збільшену концентрацію потенційно небезпечних бактерій саме у людей.

Цю доволі пікантну подробицю встановило нещодавнє наукове дослідження, яке було проведено на підставі порівняння бактеріологічних зразків із борід 18 чоловіків та шерсті 30 собак.

У першому випадку висока концентрація мікроорганізмів була виявлена у 100% зразків; щодо собак, то шерсть 7 із 30 тварин виявилася відносно чистою.

До того ж потенційно патогенні бактерії також частіше зустрічалися у бороді, а саме 7 з 18 зразків, тоді як серед собак небезпечні бактерії були виявлені тільки в шерсті 4 тварин.

Ці дослідження жодним чином не спрямовані та гендерну дискримінацію чоловіків!

Вони просто вчергове нагадують про необхідність гігієни та звертають увагу на потенційні вогнища для розмноження патогенних бактерій.

Читайте також:
Життя
Міжнародна група науковців дослідила зірку WD 0816-310 за допомогою великого телескопа. Вони помітили вкрай незвичайну деталь.
28 лютого, 21:39
Життя
Група бактеріофагів в організмі негативно впливають на мозок та поведінку людей. Борються з ними специфічні «вірусні» трансплантати.
07 лютого, 08:24
Історія
Гомініди археологічних культур палеоліту, мезоліту та енеоліту вживали фрукти, рибу та м'ясо. Розшифрувати раціон допоміг ДНК-тест.
28 січня, 19:52
Світ
Природні умови можуть створити концентрацію фосфатів, яка у мільйон разів перевищує нормальну. Нарешті теорія доведена практикою.
24 січня, 14:13
Життя
Дослідники зі США запропонували конкретні рекомендації, як цього досягти. Вони самі випробували покращення смаку напою.
01 січня, 06:00
Життя
Дослідники навчилися використовувати дафній для фільтрації каналізації. Крихітні ракоподібні здатні імітувати роботу пилососа типу «Dyson».
05.10.2023, 21:48