Бангладеш приєдналася до антиросійських санкцій

ЕКОНОМІКА
06.01.2023, 17:24
Бангладеш приєдналася до антиросійських санкцій
Фото: Facebook

Дакка першою серед азійських столиць почала вставляти палиці у московські колеса. Варто очікувати, що цей перелік поповниться.

Перемога на санкційному фронті, від якої на Росії нещадно палає. Днями Банґладеш не пустив російське підсанкційне судно у свій порт.

Навіть попри те, що:

  • росіяни його перефарбували та написали на ньому інше ім'я;
  • партія влади в країні лояльна до Росії, яка, на відміну від західних країн, не ставить під сумнів прозорість виборів, які привели її до влади, та не накладає санкції за криваві розгони протестів;
  • судно перевозило обладнання та компоненти для АЕС, яка будується у Банґладеш корпорацією "Росатом" і є найбільшою енергетичною інвестицією за всю історію країни.

Після листа від США з обґрунтуванням щодо підсанкційності судна та роз'ясненнями щодо загрози застосування вторинних санкцій, влада Банґладеш не допустила судно у порт. Тож воно було вимушено відправитися до сусідньої Індії.

Росіяни визнали, що перефарбування та перейменування судна не зняло з нього санкцій. Однак почали розповідати стандартну історію про уявну «гегемонію Америки, яка втручаються у внутрішню політику країн, що розвиваються», таких, як Банґладеш.

Зазначене судно зараз в Індії, а Москва обіцяє "підігнати" інше – непідсанкційне, щоби перевантажити все. Питання, де і як вони це будуть робити, оскільки будь-яке обслуговування підсанкційного російського судна в порту – порушення санкцій та загроза вторинних.

Автор : Агія Загребельська
Читайте також:
Війна
На теренах Сирії несподівано відновилися великі бойові дії проти проросійського узурпатора. Режим у Дамаску не був до цього підготовлений.
29 листопада, 12:30
Економіка
Найбільшу у світі тіньову перевалку «чорного золота» для обходу торгових обмежень влаштували у Південно-Східній Азії. Кремль у виграші.
22 листопада, 12:30
Економіка
Казахстан дозволив комуністичному Китаю розпочати будівництво контейнерного перевалкового пункту на своїй частині морського узбережжя.
18 листопада, 08:25
Світ
Маленька за розмірами, але велика за кількістю населення азійська держава має нового керманича. Ним став 67-річний військовик Луонґ Куонґ.
25 жовтня, 21:49
Економіка
Попри закупівлю шалених обсягів «чорного золота» у ресурсної московії, китайським комуністам бракує палива. Не хочуть залежати від васала.
04 вересня, 19:27
Політика
Сі Цзіньпін не припиняє освоювати азійські простори від Пхеньяну до Анкари. Нині в його сіті потрапив і режим Ільгама Алієва.
05 липня, 19:25