Бангладеш приєдналася до антиросійських санкцій

ЕКОНОМІКА
06.01.2023, 17:24
Бангладеш приєдналася до антиросійських санкцій
Фото: Facebook

Дакка першою серед азійських столиць почала вставляти палиці у московські колеса. Варто очікувати, що цей перелік поповниться.

Перемога на санкційному фронті, від якої на Росії нещадно палає. Днями Банґладеш не пустив російське підсанкційне судно у свій порт.

Навіть попри те, що:

  • росіяни його перефарбували та написали на ньому інше ім'я;
  • партія влади в країні лояльна до Росії, яка, на відміну від західних країн, не ставить під сумнів прозорість виборів, які привели її до влади, та не накладає санкції за криваві розгони протестів;
  • судно перевозило обладнання та компоненти для АЕС, яка будується у Банґладеш корпорацією "Росатом" і є найбільшою енергетичною інвестицією за всю історію країни.

Після листа від США з обґрунтуванням щодо підсанкційності судна та роз'ясненнями щодо загрози застосування вторинних санкцій, влада Банґладеш не допустила судно у порт. Тож воно було вимушено відправитися до сусідньої Індії.

Росіяни визнали, що перефарбування та перейменування судна не зняло з нього санкцій. Однак почали розповідати стандартну історію про уявну «гегемонію Америки, яка втручаються у внутрішню політику країн, що розвиваються», таких, як Банґладеш.

Зазначене судно зараз в Індії, а Москва обіцяє "підігнати" інше – непідсанкційне, щоби перевантажити все. Питання, де і як вони це будуть робити, оскільки будь-яке обслуговування підсанкційного російського судна в порту – порушення санкцій та загроза вторинних.

Автор : Агія Загребельська
Читайте також:
Світ
На тлі активізації талібів і угруповання ХАМАС спадкоємці справи Усами бін Ладена також не бажають лишатися осторонь доленосних подій.
11 червня, 08:26
Світ
Другий президент Узбекистану вважає за потрібне триматися рівночасно прокитайського і проросійського курсу. Тож Україну не підтримуватиме.
28 травня, 21:40
Світ
Радикальному пуштунському ісламістському рухові бракує коштів. Після захоплення влади в Афґаністані таліби відновлюють дикунські практики.
02 травня, 08:12
Світ
Бідна острівна азійська держава, де при владі знаходяться вкрай ліві політики, визначилися з курсом. Усе, як заповідали московські товариші.
25 квітня, 14:54
Світ
Невизнана Нагірно-Карабаська республіка офіційно припинила своє існування з 1 січня 2024 року.
01 січня, 18:24
Світ
Країна втратила контроль над містом, яке відіграє ключову роль у рамках китайської ініціативи «Один пояс, один шлях».
03.11.2023, 19:32