Басов і компанія: коли корупція в «Енергоатомі» перетворюється на сімейний бізнес

ПОЛІТИКА
11 листопада, 11:21
Басов і компанія: коли корупція в «Енергоатомі» перетворюється на сімейний бізнес

Журналісти знайшли в одного з фігурантів «енергооперації» НАБУ й САП нові автомобілі та нерухомість на мільйони.

Дружина Дмитра Басова — одного з фігурантів схеми на закупівлях в «Енергоатомі», про яку вранці повідомили НАБУ та САП, — активно скуповує дорогу нерухомість і люксові автомобілі.

Про це повідомляють позаштатні кореспонденти СБУ з Bihus.Info.

НАБУ та САП заявили про викриття групи, до якої входили чинні та колишні посадовці енергетичної сфери, відомий бізнесмен і кілька наближених осіб. За даними слідства, вони вибудували масштабну корупційну схему впливу на закупівлі українського енергетичного гіганта — «НАЕК «Енергоатом».

Із оприлюднених НАБУ матеріалів випливає, що кілька осіб, серед яких і Басов (фігурує під псевдонімом «Тенор»), вирішували питання з оплатами компанії за поставлені контрагентами товари та послуги. Якщо бізнесмени хотіли отримати гроші й продовжувати працювати на підрядах, вони мали заплатити 10–15% від загальної суми. Тим, хто не погоджувався, погрожували «обнулити» контракти.

Басов — колишній керівник управління Генпрокуратури з розслідування злочинів, учинених організованими групами. У 2019 році його звільнили з посади, і, за даними медіа, — через низку корупційних скандалів. Згодом йому вдалося оскаржити це рішення та відсудити поновлення на посаді й компенсацію понад 2,5 млн грн за нібито вимушені прогули.

Після призначення Дмитра Басова виконавчим директором із фізичного захисту та безпеки АТ «НАЕК «Енергоатом» його родина суттєво збагатилася. Згідно з даними з реєстру нерухомості, у 2024 році дружина посадовця стала власницею квартири площею 70 кв. м в одному з найдорожчих житлових комплексів столиці — White Lines. Квартира обійшлася їй щонайменше у 140 тис. доларів.

Упродовж останніх двох років Наталія Басова суттєво оновила автопарк — у її власності з’явилися Mercedes GLE 300D (2023 року випуску), Range Rover (2019 року), а також Mercedes GLC 220D (2025 року), оформлений на жінку у жовтні цього року. Орієнтовна вартість покупок Наталії Басової за останні роки становить приблизно 360 тис. доларів.

Це не перший скандал за участі Басова. У 2016 році його управління в Генпрокуратурі розслідувало справу щодо незаконного видобутку піску компанією «Дніпровські піски».

Уже в 2019 році 100% капіталу «Дніпровських пісків» перейшли у власність Наталії Басової. Саме в цей період у неї з’явилася квартира в елітному «Французькому кварталі» площею 127 кв. м, а також гараж у цьому житловому комплексі.

Походження коштів на ці придбання незрозуміле — відповідних доходів жінка не мала. Більше того, напередодні купівлі квартири подружжя офіційно розлучилося, ймовірно, щоб приховати набуті активи. Згодом жінка «повернулася» до декларації Басова як особа, з якою він спільно проживає.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Президент США Дональд Трамп відреагував на корупційний скандал в енергетичній сфері України.
08:06
Позиція
Дві історії родини Сушкевичів.
вчора, 09:45
Опінії
Не чіпайте мій Офіс! Як Зеленський перетворив обшук у Єрмака на власну драму.
28 листопада, 19:07
Політика
Зеленський заявив, що керівник його офісу Андрій Єрмак написав заяву про відставку після того, як НАБУ провело в нього обшуки.
28 листопада, 17:31
Кримінал
ВАКС засудив ексдепутата до 3,5 року тюремного ув’язнення та штрафу за махінації з отриманням компенсацій за житло.
28 листопада, 14:25
Кримінал
Свіржська афера: юридичний шлях анексії дитячого табору та державної землі.
27 листопада, 20:05