Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер

ПОЛІТИКА
07 березня, 16:50
Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер

Думали, буде щось інше?

Про це повідомляє журналіст-розслідувач Володимир Бондаренко.

"Спеціально для тих, хто раптом замислиться над питанням – як НАБУ розслідуватиме відведення 30 гектарів бориспільського лісу Кличком, чи відведення 22 гектарів циблівського лісу Косованому повідомляю, що в Обухівському районі, у лісі між Старими Безрадичами та Копачовим на людину, на ім'я Кривонос Юрій Миколайович  відведено дві земділянки:

0.8642 га (кадастровий №3223184200:06:005:0109 Для індивідуального садівництва);

0.8641 га (кадастровий № 3223184200:06:005:0110 Для індивідуального садівництва);

Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_1
Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_3
Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_5
Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_7

Це батько нового директора НАБУ Семена Кривоноса, який у 2011-15 рр. очолював відділ реєстрації прав на нерухоме майно Обухівського району.

Була навіть корупційна справа щодо неї та голови сільради Старих Безрадичів, але складу не знайшли", - зазначає Володимир Бондаренко.

"Останній Бастіон" нагадує читачам, що саме земельні оборудки у Старих Безрадичах призвели до того, що Кривоносом зацікавилось НАБУ.

Коли він займався реєстрацією маєтків в Обухівському районі під Києвом, то став фігурантом кримінальної справи № 22014101110000061 за статтею 4 ст.368 КК України (отримання хабара в особливо великому розмірі).

Досудове слідство здійснювалося ГУ СБУ у Києві та Київській області. Слідство наполягало, що Кривонос разом з головою сільради Старі Безрадичі вимагали від підприємця 120 тисяч доларів за виділення 25 соток землі.

Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_9

Семен Кривонос нині прискіпливо “підчистив” усі свої документи на майно, особливо земельні ділянки, надавши їм цілком легального забарвлення. Однак, він це зробив лише до того майна, яке стосується його особисто.

Під час співбесіди на конкурсі до ДІАМ, він заявляв відбірковій комісії, що всі його земельні ділянки надбанні цілковито у законний спосіб. Вони ніби-то набуті у ході сільськогосподарської діяльності, адже він є засновником кількох аграрних підприємств. І його батьки теж займаються землеробством та є одними із перших фермерів в країні. І щодо землі у нього “немає ніяких моральних хитань”, - пише “Центр медіарозслідувань Булава”.

Родина Кривоноса має низку земельних ділянок у Полтавській області поблизу Кременчука. Земельні наділи на Полтавщині сім’я Кривонос активно починає прибирати до рук в період з 2018-2020 рр.

Так, у власності Семена Кривоноса 8 ділянок у Полтавській області, загальною площею 17,6253 га.

Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_11
Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_13

У власності матері Надії Кривонос ще чотири ділянки, загальною площею 41,23 га, а також дві в оренді на 49 років, загальною площею  38,1211 га.

Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_15

Чотири земельні ділянки у власності батька, сумарною площею 24,691 га.

Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_17

У підсумку: в Полтавській області родина Семена Кривоноса розпоряджається 121,7 га землі, на яких веде фермерство.

Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_19
Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_21
Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_23

Але, як пояснить Семен Кривонос те, що під час його роботи у службі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Обухівського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Київській області, його батько Юрій Кривонос стає власником відразу 10 ділянок в Обухівському районі загальною площею у 9,9815 гектарів?

Якщо враховувати, що в обов’язки Семена Кривоноса входило оформлення нерухомості по Обухівському району, то навряд це можна визнати збігом. Всі ділянки придбані у 2012, 2013 і 2014 роках. І жодної не з’явилося після того, як Семен залишив роботу в реєстраційній службі.

Земельний банк дружини Кривоноса Галини Польшинської значно скромніший. Окрім 11 соток землі в Старих Безрадичах, у 2010 році вона отримує 1,75 гектара в Броварському районі Київщини. У 2015 році – 9 соток в селі Рогозів під Борисполем, та у 2019 вісім соток в Білоцерківському районі.

На дружину записаний і триповерховий будинок розміром 495 квадратних метрів в Броварах, придбаний 2019 році.

Батько голови НАБУ Кривоноса – корупціонер_25

Земля під будинком у Броварах знаходиться у власності сестри Польшинської Ганни Ткаченко(Польшинської). З усього виходить, що сестри дуже між собою родичаються, бо Галина і Ганна одночасно отримали ділянки землі 2010 року в Броварському районі розміром у 1,75 гектари. Лише Ганна отримала відразу дві таких ділянки, а Галина одну.

Відповідно до декларації Семена Кривоноса за 2020 рік,  він вказує фактичним місцем проживання садовий/дачний будинок, розміром у 150 квадратних метрів у селі Новосілки Вишгородського району, яким він просто користується.  Відповідно даних держреєстру речових прав, Ганна Ткаченко має у власності точнісінько такий же будинок за тою ж адресою.

Одночасно Ганна Ткаченко з чоловіком Тимуром Ткаченком безоплатно проживають у квартирі Галини Польшинської по вулиці Володимирській у Києві.

Характерно, що чоловік Ганни Ткаченко Тимур Ткаченко очолює департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради.

У декларації Семен Кривонос вказав й наявність двох автомобілів марок BMW X3 та Audi Q5 2016 та 2012 років випуску відповідно. BMW X3 перебуває у власності юридичної особи – сільгосп компанії, яка належить Семену Кривоносу, СФГ “Колос”. Кому належить друга автівка – Audi Q5 Кривонос чомусь не вказав, обмежившись лише формулюванням “інше право користування”.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Йдеться про виведення понад 500 млн грн з державних ОПЗ та ОГХК.
09:05
Політика
Залишаючи президентський палац Жаїр Мессіаш Болсонару поцупив комплект прикрас, переданих монархами Саудівської Аравії та Катару.
вчора, 16:09
Кримінал
Олександра Лисюка визнали винним у вимаганні неправомірної вигоди у сумі понад 565 тисяч гривень за винесення рішень у цивільних справах
27 березня, 12:09
Кримінал
Справи Олексія Басана та Миколи Різника вже розглядаються судами. Корупційну справу Головка-Пісоцького продовжує розслідувати НАБУ
24 березня, 15:10
Опінії
Висунули, але всунути тепер буде важко, бо фігурант на прізвисько "Труфальдіно" знаходиться у Монако.
24 березня, 09:15
Виміри
Як вдається командиру тилової військової частини Ігорю Іванченку уникати відповідальності за корупцію ?
22 березня, 19:05