Батурин – 2?

Позиція
12 лютого, 15:05

Зеленський під час війни обезголовив армію.

Причини відставки Залужного зрозумілі. Рейтинг занапастив генерала. Незважаючи на те, що він не планував займатись політикою. І зараз не планує. Але…

Якщо влада похитнеться, Залужного можуть просто виштовхнути в політику, як свого часу це сталося з Ющенком. Проте цікаво інше. Чого, крім покірності, чекає Зеленський від Сирського? План перемоги? Але при цьому без непопулярної мобілізації та без західної зброї? Навряд чи Сирський має чарівну паличку.

Бельгійський журналіст Ростислав Демчук пише:

А чи не може трапитися так, що дуже скоро Зеленський звільнить з посади і генерала Сірського?

Мультимедійна американська корпорація CNN повідомляє, що політичне керівництво України вимагає від новоспеченого Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського негайного представлення нового військового плану, який дозволив би уникнути «застою» на полі бою та позиційної війни, про загрозу якої попереджав попередній Головком Валерій Залужний.

При цьому цей план, як стверджується у матеріалі CNN, не повинен вимагати надто великої кількості нових мобілізованих, оскільки законопроект про мобілізацію досі перебуває на розгляді у Верховній Раді.

У статті також повідомляється, що Залужного було відправлено у відставку «частково у зв’язку з тим, що описав поточну ситуацію на фронті як «патову».

При цьому телеканал зазначає: найнагальніша задача перед новим Головкомом ЗСУ – вирівняти ситуацію в Авдіївці, де ворожі війська продовжують спроби захоплення міста.

Крім того, противник намагається проводити наступальні дії на схід від Куп’янська та річки Оскол.

«Ворог продовжує перекидати свої резерви для заміни раніше втрачених військових… Ворог розгортає підрозділи «Шторм Z» та підрозділи мотопіхоти за підтримки артилерії та безпілотників», — сказав співрозмовник телеканалу. Також під сильним тиском знаходиться населений пункт Часів Яр, розташований за 15 км на захід від Бахмута, сказано в матеріалі.»

Час покаже. Цікаво, на що чекає Зеленський зараз від СБУ та МВС?

Одразу після відставки Зеленського, за нашими даними, наказом Татарова перший заступник голови СБУ Сергій Андрущенко силами ДЗНД організував фальшивий мітинг «прихильників Порошенка» проти відставки Залужного. Який, звичайно, відразу почали висвітлювати провладні телеканали (а інших у нас немає). Звичайно, показали якихось напівграмотних тіток, які не зовсім розуміють, за що вони стоять.

Висновок — Порошенко розгойдує ситуацію, купуючи для протестів «масовку». Ймовірно, Майдан — це родова травма Татарова, і він просто хоче дискредитувати його як явище. Що зрозуміло, оскільки в результаті своєї підлої поведінки під час Майдану, Татаров втратив усе. Але невдовзі надолужив з лишком. Але помститися хочеться. З іншого боку, Зеленському зараз важливо дискредитувати ідею Майдану як таку. Можливо, напередодні деяких непопулярних рішень. Або просто напередодні настання власної президентської нелегітимності.

Андрущенко із завданням упорався. І тепер ходять чутки, що він замінить Малюка у кріслі Голови. Час такий, що від СБУ буде потрібно не так диверсійна робота в тилу ворога, як провокації всередині країни. З цієї серії чутки про те, що главою МВС можуть зробити Покладу. Щоб МВС не надто парилося із законністю, а виконувало накази Зеленського у будь-який спосіб. І активно зачищало будь-яку опозицію. Чи піде Зеленський шляхом Путіна? Можливо. Але навряд чи довго протримається. Україна – не Росія, як зауважив ще Леонід Кучма.

Крім того, Малюк тупо спалився з бігусами і Зеленському вигідно скинути його з корабля, щоб задобрити журналістів. До речі, ця кумедна історія ще не закінчена. Виявляється, Зеленський мав намір за цю тупу «операцію» нагородити Семенченка та «Ігоря» орденами Данила Галицького.

До речі, цікава деталь Зеленський практично не спілкується з українськими ЗМІ. Спілкується лише із західними.

Дещо дивна поведінка для людини, яка вважає себе лідером нації.

Утім, і ситуація, коли воєначальники, наприклад Наєв, дізнаються про своє звільнення зі ЗМІ – теж ненормальна.

Зеленський боїться свого народу. І є за що. За провалену підготовку до війни, яку було відомо. За «шашлики на травневі». За дороги, а не зміцнення, напередодні війни.

До речі, зараз ситуація зі зміцненнями не краща.

За шалений піар на війні та під час війни. Втім, краще б втекти в жіночій сукні, та нікуди. Та й «соратники» на кшталт Єрмака та Татарова – не дадуть.

Кількість звільнених з посад воєначальників «генерали Наєв, Миргородський, Забродський, Литвинов, Бокий, Миронюк, Тарнавський, Кириленко, Коваль, Мойсюк та низка інших пішли «в розпорядження МО» – вражає.

Фактично Зеленський під час війни обезголовив армію.

На посаду начальника Генштабу призначають колишнього «начальника» ТРО, який не вміє до пуття читати карти. Проте така кількість зміщених генералів може говорити про те, що Зеленський боявся військового путчу і «зачищає» зараз всю команду Залужного. М'яко кажучи, дивне рішення. Якщо, приміром, цим зараз скористається росія – питання перш за все виникнуть до Зеленського. Хоча може метою якраз і є «допомога росії»?

Автор: Сергій Ніконов, «ОРД»

Читайте також:
Опінії
Україна знову зазнала масованого удару. Прильоти по всій території країни. Руйнування, жертви, у Харкові сильні пожежі. Хто це бачив?
11 квітня, 10:33
Світ
Офіційні делегації Палестинської та Ізраїльської держав приїхали у Доху. Тут розпочинаються перемовини сторін щодо припинення вогню.
18 березня, 12:34
Опінії
Активізація бойових дій уздовж всієї лінії зіткнення, в тому числі і на кордоні з Республікою Білорусь — не за горами.
28 лютого, 18:29