Бажання бути подібним Богові – бажання керувати

ІСТОРІЯ
05.09.2023, 21:31
Бажання бути подібним Богові – бажання керувати

У цьому твердженні зосереджена і мета влади. Людям узагалі притаманно 2 речі: панувати та підкорятися...

Антропологічна причина проста – Бог невразливий. Проте оскільки людина все своє життя протистояла цьому світу, вона бажає знайти невразливість, відповідно, так виникає концепція Бога.

Щобільше, антропологія навіть має пояснення заповідям Господнім. Воно полягає у наступному: «Не сотвори собі кумира»; але людям притаманно творити кумирів, особливо із ще живих сучасників.

В аспекті антропології це є абсолютно вірною доктриною. Адже будь-які посередники між Богом і людиною (наприклад, священники) розбивають спільність і спотворюють ідею, внаслідок чого виникає розкол.

Тобто, важливо розуміти, що загальна мета перестає існувати, тому релігія набуває антропологічного характеру. А відтак, «не поминайте Господа Бога марно!», – як закликає одна з 10 заповідей.

Необхідно не просто говорити, а наголошувати про священність ідеї всередині, проте аж ніяк не зовні. Інакше кажучи, щойно ідея перестає бути сакральною, вона стає антропологічною.

Що ми й спостерігаємо сьогодні: ідеї всіх (без виключення) релігій у світі втратили свою сакральність. Перед нами абсурд, тобто будь-яка проповідь – це порушення заповіді!

Але, з іншого боку, релігія – це теж влада. Й у багатьох державах – скажімо, Ватикан, Саудівська Арабія, Бутан – саме теократія (вона ж релігійна влада – прим. ред.) стоїть вище за демократію (тобто, владу світську – прим. ред.).

Читайте також:
Економіка
Не можна сподіватися на дивá у майбутньому, знущаючися з того, від чого залежить твоє завтра. Почнімо змінюватися на краще вже сьогодні!
28 квітня, 13:54
Історія
«Буші» є одним із кількох термінів для позначення воїна давньої Японії. Перш за все, незламних, відданих і хоробрих самураїв.
06 лютого, 06:56
Політика
Вірити, що думки змінюють наше завтра — це магія. Майбутнє формує комплекс дій, які ми робимо сьогодні, аби бути до нього готовим...
08 січня, 08:18
Політика
Англійський дует філософів Томаса Гобсса і Джон Лок досі протиставляють. Хоча можливо, вони насправді доповнюють один одного...
01 січня, 14:45
Історія
Філософія вчить не лише любові до мудрості, а й вишколює мужність. Яскравий тому приклад — творчість давньоримського мислителя Луція Сенеки.
17.11.2023, 20:12
Мистецтво
Краса викликає емоції розширення, що складно (але можливо через творчість) вивільнити самостійно. Асоціативно і любов здатна на подібне.
28.10.2023, 18:30