Бажання бути подібним Богові – бажання керувати

ІСТОРІЯ
05 вересня, 21:31
Бажання бути подібним Богові – бажання керувати

У цьому твердженні зосереджена і мета влади. Людям узагалі притаманно 2 речі: панувати та підкорятися...

Антропологічна причина проста – Бог невразливий. Проте оскільки людина все своє життя протистояла цьому світу, вона бажає знайти невразливість, відповідно, так виникає концепція Бога.

Щобільше, антропологія навіть має пояснення заповідям Господнім. Воно полягає у наступному: «Не сотвори собі кумира»; але людям притаманно творити кумирів, особливо із ще живих сучасників.

В аспекті антропології це є абсолютно вірною доктриною. Адже будь-які посередники між Богом і людиною (наприклад, священники) розбивають спільність і спотворюють ідею, внаслідок чого виникає розкол.

Тобто, важливо розуміти, що загальна мета перестає існувати, тому релігія набуває антропологічного характеру. А відтак, «не поминайте Господа Бога марно!», – як закликає одна з 10 заповідей.

Необхідно не просто говорити, а наголошувати про священність ідеї всередині, проте аж ніяк не зовні. Інакше кажучи, щойно ідея перестає бути сакральною, вона стає антропологічною.

Що ми й спостерігаємо сьогодні: ідеї всіх (без виключення) релігій у світі втратили свою сакральність. Перед нами абсурд, тобто будь-яка проповідь – це порушення заповіді!

Але, з іншого боку, релігія – це теж влада. Й у багатьох державах – скажімо, Ватикан, Саудівська Арабія, Бутан – саме теократія (вона ж релігійна влада – прим. ред.) стоїть вище за демократію (тобто, владу світську – прим. ред.).

Читайте також:
Історія
Філософія вчить не лише любові до мудрості, а й вишколює мужність. Яскравий тому приклад — творчість давньоримського мислителя Луція Сенеки.
17 листопада, 20:12
Мистецтво
Краса викликає емоції розширення, що складно (але можливо через творчість) вивільнити самостійно. Асоціативно і любов здатна на подібне.
28 жовтня, 18:30
Історія
Тож лише націоналізм і озброєна спільною ідеєю нація допомагають решті людству не звалитися у глобалістський маразм. Слід згадати класиків.
22 вересня, 19:34
Блоги
Коли заходить мова про вітчизняну економіку і незалежність України, – здебільшого виникає якийсь когнітивний дисонанс.
04 вересня, 17:28
Політика
Українське суспільство звикло до господаря і господарювання, пов'язаного з обов'язком. Тоді як на Заході власність є юридичним правом.
28 липня, 17:57
Життя
Одна з споконвічних проблем філософії – чи існує Бог. Вона привертала увагу найбільших розумів усіх філософських традицій.
07 липня, 11:37