Без паніки, російське військо просто перегруповується для... втечі!

Опінії
11 вересня, 08:45
Без паніки, російське військо просто перегруповується для... втечі!
Фото: Google

Є дві росії: одна з них читає "Telegram", інша – дивиться телевізор. Обидві – ватні, одна часто більш "біла", інша більш "совєцька".

Політолог

Звісно, так чи інакше ці обидві росії користуються обома засобами отримання інформації. Просто панівне сприйняття формується за якимось конкретним принципом.

"Телевізорні" росіяни (вони ж "олдфаги") можуть заходити у "Telegram", приміром, лише читати якісь державні медіа або і взагалі користуватися ним як "Viber" – для обміну картинками. Натомість "телеграмні" росіяни часто можуть дивитися телевізор без особливої довіри – "забити фон".

Так ось, першим, "телевізорним" росіянам інфу про поразку РФ на Харківському напрямку вуалювали простим виключенням актуальних військових подій і звітів по війні в Україні з найбільших медіа. З позаминулого тижня гендиректор "1-го каналу" Константін Ернст повернув розважальні передачі у сітку мовлення, а їх там не було з 24 лютого!

Другим же, "телеграмним" росіянам, читачам воєнкорів, білим страждальцям і "спутніко-погромівцям" сьогодні спустили текст про "Великий відступ", порівнявши його із відступом царської армії 1915 року, коли росіяни залишили Галичину, частково Волинь, велику частину Білорусі та всю Балтію німцям. Його прогнали сіткою російських каналів і зараз там близько мільйона переглядів.

По суті, поразку на Харківщині вони визнають і кажуть що у них просто немає виходу окрім як зціпивши зуби діяти далі. Безумовно, цей плач – це стогін тієї дуже маленької активної меншості, яка залишилася у російському суспільстві та навіть підтримала Владіміра Путіна більше, ніж самому Путіну цього було потрібно.

Так звані активісти "русской весны" і подібні до них бажали через величезну глобальну пожежу і Z-кампанію роздути зміни в самій РФ, аби вона врешті стала більш ідеологічною і близькою до їхніх уявлень про харизматичних вождів і героїв. Роздути це полум'я передусім заражаючи недалеких "телевізорних" росіян небезпеками, які нібито загрожують РФ, і підтвердженням цих небезпек які походять від самих дій РФ.

Правда історії у тому, що жива монархія справляється без активних монархістів – як і живий авторитаризм зовсім не потребує активістів, які будуть любити режим щиро, а не за зарплату.

Бюрократичний апарат Путіна вирішив вимкнути всіляке зайве дзижчання про війну із медійки на росії – і найбільш боляче буде тим, хто знову як у 2014 році вірив у якесь внутрішнє переродження РФ із клептократії у таку собі націонал-більшовицьку росію чи радше навіть "велику Смуту", з якої викуються "нові Романови". Ніякі ватники росії не потрібні.

Власне, як не потрібен їхній активізм, ідеології та біганина з прапорами: сидіть вдома, бюрократична машина із ментів уже все порішала без ваших флешмобів. Якими б покидьками ці російські "пасіонарії" не були, по суті російська держава сама сторониться їх зусиль по перетворенню колоніальної війни РФ проти України ("малими силами" як вони люблять втирати) на російську загальнонаціональну епохальну подію (приміром, "Новая великая Отечественная" із повною мобілізацією і повною диктатурою).

І саме ці дурники першими будуть спущені в унітаз в новій ітерації існування РФ уже на схилі програшу війни. Спущені самим російським репресивним апаратом, бо питання не у тому, ви за "Новоросію", чи проти, а у тому хто ви соціологічно.

Якщо ви досі не "телевізорний" росіянин, владі скоріше за все доведеться з часом вас вирізати із соціального простору, бо як взагалі вами нормально управляти аби особливо щось не вигадувати надскладне? У цьому, власне кажучи, і трагедія росії сьогодні: вона сама руйнує соціальні підвалини для власної адаптації до майбутнього.

Що більше "активних" усіх буде посаджено і відсторонено від впливу на становище на росії – то глибшим буде той кризовий стан, в який вона згодом провалиться. Подібний у чомусь 1917-му рокові, бо проблеми Російської імперії теж були аж надто в цих же тонах: застій, неможливість трансформуватися і купка пасіонаріїв які годували вошей в окопах.

Без паніки, російське військо просто перегруповується для... втечі!_1
Читайте також:
Політика
Неспроможні на дії всередині РФ політики-опозиціонери та різнорідні оглядачі хочуть скористатися фронтовими перемогами української армії.
13 листопада, 07:36
Опінії
Бруднороті російські пропагандисти розповсюджують чергову брехню. На цей раз ідеться про "здачу" нашому війську Правобережжя Херсонщини.
12 листопада, 18:09
Світ
Диктаторський режим китайських комуністів у колишній Піднебесній імперії марить пануванням у всьому світі, але поки здатен тиражувати єресь.
13 жовтня, 20:54
Війна
Матеріали для окупантів, які не хочуть воювати та готові здатися в український полон, будуть розкидати артилерією на Донеччині.
09 жовтня, 20:00
Світ
Американський мільярдер, вочевидь, лише добивається шуму навколо себе
04 жовтня, 16:15
Світ
У той час, поки Рамзан Кадиров "мобілізує" інородців, а Євгєній Прігожин "призиває" кримінальників на війну, Кремль шукає "робочі руки".
18 вересня, 07:59